Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 5. 2017
těžký osud

Podle lékařů už neměla žít. Síla rodičů malé Sofinky je nezlomná

Zdroj: TV Markíza

Sofince ze slovenské Nitry je dnes dva a půl roku, a přestože nechodí, neslyší ani nevidí, rodiče bojují dál a neztrácejí naději.

Žádné slzy ani zoufalství. Mámě Lucii je 30 let a srší z ní obrovská energie. Se Sofií je 24 hodin denně, popisuje těžký osud rodiny z jihozápadu Slovenska web tvnoviny.sk.

 

Na mladé rodiče z Nitry lékaři po porodu vychrlili spršku diagnóz od epilepsie po dětskou mozkovou obrnu. Bez umělého otvoru v hrdle neumí Sofia dýchat, dítě má i vývod z bříška, přes který ho rodiče krmí.

 

Bez odsávačky, která váží více než sedm kilogramů, se nepohnou z domu. Berou ji k lékařům, i na obyčejnou procházku. Neúnavně hledají, kdo by ještě mohl Sofince pomoci. Brzy se chystají na speciální vyšetření do Maďarska.

 

 

Specialisty platí i díky pomoci úplně cizích lidí. Ti vymysleli také bazar pohádkových knížek, který bude v Nitře.

 

Máma Sofie totiž dostává zatím jen rodičovský příspěvek a se Sofinka je doma. V rodině vydělává jen otec.

 

Rodiče dvaapůlroční Sofinky poctivě sbírají i vršky z plastových lahví. Našli závod v Česku, který jim za dvě tuny, což je asi jedna plná dodávka, zaplatí alespoň pár eur.

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

9.5. | 06:08 luenell
14
Nevidí, neslyší, nechodí, dýchá vyriznutou dírou v krku, krmí ji hadickou v ...
9.5. | 07:22 luckyluke
3
Ano stále doufáme v uzdravení ale pokud dítě není schopno hýbat končetinami ...
9.5. | 18:07 sigr
3
Náhlasit nevhodný komentář
To je rasistické a xenofobní bílé děti umírají na různé nemoce a cikáni si stěžují že nedostanou jednou dávky viz. Rodina paterčat přišla o dávky: Na elektroniku za 18 tisíc ...
9.5. | 08:14 adnachiel
6
Náhlasit nevhodný komentář
Proč toho ubohého tvorečka trápí a uměle udržují při životě? Je tohle vůbec život? Strašlivé živoření. Ti rodiče nejsou normální.
9.5. | 07:22 luckyluke
3
Náhlasit nevhodný komentář
Ano stále doufáme v uzdravení ale pokud dítě není schopno hýbat končetinami usmát se na nás či jinak nás vnímat,tak tam nemůže být žádná radost na žádné straně.A. takto krmit svoje dítě by bylo pro mne strašně stresující.Bohužel někomu není holt přáno užít si radost s dítětem naplno
9.5. | 07:18 luckyluke
7
Náhlasit nevhodný komentář
Samozřejmě že je těžké toto hodnotit,ale myslím si,že tak jak přejeme starému nemocnému člověku dřívější bezbolestný odchod na onen svět aby se už dál netrápil,měli bychom v sobě najít tuto sílu i u vlastního dítěte,kde jeho život není o ničem.
9.5. | 06:08 luenell
14
Náhlasit nevhodný komentář
Nevidí, neslyší, nechodí, dýchá vyriznutou dírou v krku, krmí ji hadickou v břiše. Co je to za život? Zvíře by v tomto stavu bylo utraceno, aby se netrapilo. Člověka musí nechat žít a trpí cele okolí. Holcicka naštěstí nejspíš nevnímá. Dnešní moderní lékařská věda má občas i hodně zvláštní rozměr.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme