Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.10. 2017 13:06
nové informace

Znásilnili mě, oznámila dívka. Dva cizinci dostali trest jen za krádež!

Zdroj: TV Nova

Překvapivé pokračování má sexuální útok, který od víkendu vyšetřují kriminalisté v Havlíčkově Brodě. Tři cizinci tam měli u jednoho z barů znásilnit mladou dívku. Dva z nich už policisté zadrželi, ukazuje se ale, že vše bylo zřejmě jinak.

Závažný sexuální útok v Havlíčkově Brodě, ze kterého 22letá dívka obvinila tři cizince, vyděsil tamní obyvatele. Dva z cizinců, kteří byli s dívkou v tamním non-stop baru skončili před soudem, ne však kvůli znásilnění, ale kvůli krádeži peněženky.

 

Dívka měla se všemi třemi cizinci celou noc z pátku na sobotu popíjet a se dvěma z nich podle informací TV Nova před odchodem domů i dobrovolně intimně dovádět. Když po ní chtěl to samé i třetí muž, dívka to odmítla. On ale pokračoval a měl ji nakonec na parkovišti u baru i znásilnit.

 

Dívka pak na parkovišti po útoku ztratila peněženku, tu zbylí dva cizinci ukradli a právě za to je soud ve zkráceném řízení poslal na deset měsíců za mříže s dvouletým podmíněným odkladem a také byli na čtyři roky vyhoštěni z České republiky.

 

 

Po posledním z trojice cizinců, který měl dívku znásilnit, policisté stále pátrají. Zatím bezúspěšně. Okamžitě po sexuálním útoku měl totiž z Havlíčkova Brodu zmizet. "Vzhledem k počátečnímu stádiu vyšetřování nebudu další podrobnosti zveřejňovat," sdělila mluvčí policie Dana Čírtková.

 

Je otázkou, jestli za částečně křivé obvinění nečekají problémy i samotnou dívku. Po tomto útoku mají hlavně ženy ve městě strach. Na problémovou lokalitu chce nyní více dohlížet městská policie.

David Pik/ lud TN.cz