Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.6. 2017 20:05
velký zátah

Podnikateli Kočkovi hrozí až deset let: viní ho z milionových podvodů

Zdroj: TV Nova

Policie obvinila podnikatele Jana Kočku z daňových úniků. Byl podle ní součástí skupiny, jež připravila stát o 415 milionů korun. Jan Kočka je z kolotočářské rodiny provozovatelů Matějské pouti a je bratrem Václava Kočky, zastřeleného na křtu Paroubkovy knihy.

Celkem je v případu rozsáhlých daňových úniků obviněno 24 lidí, včetně Jana Kočky. Měli nejen krátit daně, ale také prát špinavé peníze.

 

Principem podvodu údajně bylo, že si obvinění založili obchodní společnosti, mezi kterými probíhaly čilé, ale ve skutečnosti jen imaginární falešné obchody s reklamními službami.

 

Jan Kočka byl podle policie součástí skupiny, která fiktivními obchody s neexistujícími reklamními službami připravila stát na daních asi o 415 milionů korun.

 

 

Dvě firmy a 24 lidí obvinili policisté podle tiskové zprávy na konci května. Po vzájemné domluvě podle kriminalitů kvůli nadhodnoceným reklamním službám soustavně krátili povinnost k dani z přidané hodnoty a dani z příjmu právnických osob. Skupina údajně založila minimálně 21 společností, z nichž část nevykonávala žádnou podnikatelskou činnost.

 

Dvacítka obviněných je stíhána na svobodě, čtyři lidé, kteří trestnou činnosti podle policie organizovali, jsou ve vazbě. V případě odsouzení obviněným hrozí za zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby a legalizaci výnosů z trestné činnosti od pěti do deseti let vězení.

 

Detektivové v rámci případu s názvem Stone provedli 23 domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor. Jako výnos z trestné činnosti zajistili mimo jiné několik luxusních aut, šperky, nemovitosti, peníze na účtech i v hotovosti, vše v hodnotě nejméně 110 milionů korun.

 

Rodina Kočkových proslula mimo jiné pořádáním Matějských poutí na holešovickém Výstavišti. Bratra Jana Kočky zastřelil v roce 2008 v pražské restauraci Monarch Bohumír Ďurčko, soud ho poslal na 12,5 roku do vězení.

tn.cz / ČTK / gar