Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.5. 2017 10:19
nebezpečné kutilství

Smrt v Dobřanech! Podomácku vyrobený výtah spadl a zabil ženu

V Dobřanech se zřítil domácí výtah
Zdroj: HZS Plzeňský kraj

V obci Dobřany na Plzeňsku se stala ve čtvrtek smutná tragédie. Kolem poledne selhal podomácku vyrobený výtah, který se s mužem a ženou utrhl a zřítil do sklepa. Žena na místě zemřela, muže musela záchranka odvézt do nemocnice. Případem se zabývá policie. Není tomu ani měsíc, co v amatérsky vyrobené sauně zemřely matka s dcerou.

Obcí Dobřany ve čtvrtek krátce před polednem otřásla tragédie. V rodinném domě v ulici Chotěšovská se utrhl podomácku vyrobený výtah, který se z přízemí zřítil do sklepa. V té chvíli byli ve výtahu dva lidé.

 

Na místo okamžitě vyrazili policisté, hasiči i záchranáři. V troskách výtahu nalezli vážně zraněného muže, žena zemřela na místě.

 

"Policie se zabývá tragickou událostí v obci Dobřany, při které se utrhl domácí výtah a spadl do sklepa rodinného domu. Ve výtahu byli muž a žena. Žena utrpěla zranění neslučitelná se životem, muž byl kvůli vážnosti zranění převezen do nemocnice," potvrdil policejní mluvčí Jan Koželuh.

 

 

Tragédie s podobnými znaky se stala minulý měsíc na Jičínsku, kde v podomácku vyrobené sauně zemřely matka s dcerou kvůli tomu, že se jim u dveří zlomila klika. K tomu by nedošlo, kdyby se nejednalo o amatérsky vyrobené zařízení, které nesplňovalo celou řadu bezpečnostních opatření.

klma TN.cz