Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 23. 5. 2018
Pochybné e-maily

Podvodníci útočí na banky. Problémy mají nejméně tři z nich

Žena u počítače - Ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek

Klienti některých českých bank by se měli mít v těchto dnech na pozoru. Je totiž možné, že objeví ve schránce e-mail, který je vyzývá k zadání citlivých údajů a tváří se jako zpráva od banky. Za vším ale stojí podvodníci.

Nejnovější obětí neznámých vykuků jsou podle všeho klienti mBank. Peněžní ústav na svém facebooku před podvodným mailem varoval v úterý po poledni.

 

"Na první pohled to vypadá, že je odesílatelem mBank, která informuje o problému s bankovním účtem. Poté e-mail klienty nabádá, aby se k němu přes falešný odkaz přihlásili," napsala banka.

 

 

Že jde o falešnou výzvu, může pozornému čitateli napovědět i fakt, že místy je čeština hodně lámaná. Skoro stejný e-mail přišel v neděli a v pondělí i klientům Fio Banky.

 

 

Obě banky svým zákazníkům pochopitelně důrazně doporučují, aby neklikali na odkazy ve zprávách a nikam nezadávali čísla svých platebních karet či jiné citlivé údaje.

 

 

Do třetice varuje před pochybným e-mailem "od banky" antivirová společnost Avast. V tomto případě jsou terčem podvodníků zákazníci Air Bank. Více informací najdete ZDE.

pez TN.cz
Reklama