Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.2. 2017 17:58
Nejste mezi nimi?

Podvodník obral lidi o miliony! Vydával se za hráče i manažera

Podvodník z lidí vylákal miliony - 9
Zdroj: Policie ČR
Muž své historky dokazoval fotografiemi s celebritami - na snímku s fotbalistou Ronaldem

Šestatřicetiletý podvodník obral desítky lidí o miliony! Vydával se za manažera, sportovce i sázkaře a sliboval rychlý zisk nebo zářivou kariéru. Kriminalisté už muže dopadli, teď hledají další poškozené.

Kriminalisté zadrželi v Praze 36letého muže, zřejmě Itala, který si podvody vydělal celé miliony a hrozí mu až osm let vezení. Vydával se za bývalého fotbalistu, pokerového hráče, majitele zahraničních klubů, manažera slavného baru, sázkaře... Co se mu zrovna hodilo.

 

Muž si vymýšlel věrohodné historky a peprné příběhy, jejich pravdivost pak dokazoval různými fotkami s celebritami a populárními hráči - třeba brazilským fotbalistou Ronaldem. Pak začal mladé sportovce nebo začínající pokerové hráče lákat pod svá křídla.

 

"Na základě těchto smyšlených legend sliboval a nabízel své manažerské služby nebo financování kariéry. Stejně tak se nebál slibovat, možná dokonce garantovat, snadné výdělky prostřednictvím sázek na fotbalová utkání v rámci celé Evropy," informoval policejní mluvčí Tomáš Hulan.

 

 

110

GALERIE: Podvodník z lidí vylákal miliony

Zdroj: Policie ČR

Podvodník z lidí vylákal miliony - 1

Hodnocení:

 

Protože Ital vystupoval seriózně a vyprávěl své příběhy do nejmenších detailů, nechalo se mnoho lidí vidinou zisku a skvělé kariéry zlákat. Při schůzkách, kde mu předávali peníze za jeho služby, měl na sobě luxusní oblek i doplňky, někdy ho navíc doprovázel bodyguard.

 

 

 

 

"Tímto svým jednáním obviněný podvodně z poškozených vylákal částku dosahující bez mála 3.900.000,- Kč," doplnil Hulan. Lidí, kteří mu naletěli, ale může být víc. Právě ty teď policisté hledají. Pokud jste mezi nimi i vy, přihlaste se prostřednictvím linky 158 nebo na email lienka.rablova@pcr.cz!

epa TN.cz

Diskuze

5.2. | 13:36 Ladislav Sovadina
0
Náhlasit nevhodný komentář
A výsledný konečný efekt bude jako se Smeťkou. Vrátí se z odpočinku a relaxace, možná vymyslí nové způosby své práce a bude ve vatě. Odjede za Rittigem, či Koženým, vysmátý do konce života.
5.2. | 12:57 ppadys
0
Náhlasit nevhodný komentář
Blbost lidí je nekonečná.
4.2. | 22:13 jansuk
1
Náhlasit nevhodný komentář
Holt: Inteligence má své meze. Ale blbost - ta je prostě NEKONEČNÁ
4.2. | 12:00 Petr Netik
2
Náhlasit nevhodný komentář
S Ronaldem na fotce ,to si delate srandu. Nevim ktery blb my na tohle skocil.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme