Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.9. 2017 10:29
týdenní předpověď

Podzim je tu! Týden proprší, deště se dočkají i tam, kde bylo sucho

Déšť
Zdroj: TN.cz
Týden proprší (ilustrační foto)

Do Česka definitivně dorazil podzim. Začátek pracovního týdne proprší a vydatného deště se konečně dočkají i na Moravě a ve Slezsku. Teploty se budou pohybovat jen kolem dvacítky a lépe nebude ani o víkendu.

"Pracovní týden přinese pozvolný nástup podzimu. Bude oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky a odpolední teploty kolem 20 °C," říká Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress. V pondělí bude zvlněná studená fronta ovlivňovat počasí zejména na východě republiky. Na Moravě a ve Slezsku očekávají meteorologové vydatné srážky, pršet by mělo během celého dne a i v noci na úterý.

 

Deštivý bude celý následující týden, ojediněle se na některých místech mohou objevit také bouřky. O víkendu by podle Českého hydrometeorologického ústavu měly teploty dosahovat pouhých 18 stupňů Celsia.

 

Pondělí

Přes den bude většinou zataženo, místy občasný déšť nebo přeháňky. V severozápadní polovině Čech bude polojasno, jen přechodně oblačno a ojediněle přeháňky. Na východě odpoledne a večer srážky četnější a vydatnější, na východě se ojediněle mohou objevit i bouřky. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C, v 1000 m na horách kolem 11 °C, v Jeseníkách a Beskydech kolem 15 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

 

Úterý

V úterý bude zataženo až oblačno s déštěm nebo přeháňkami. Během dne bude od západu srážek ustávat a oblačnost se bude protrhávat. Noční teploty 14 až 10 °C, na západě 8 °C. Denní teploty 14 až 18 °C. Mírný západní vítr.

 

 

Středa

Ve středu bude polojasno, odpoledne od západu oblačno až zataženo s přeháňkami a deštěm. Noční teploty 12 až 8 °C. Denní teploty 17 až 21 °C. Čerstvý jihozápadní vítr.

 

Čtvrtek

Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, během dne až zataženo s deštěm. Noční teploty 12 až 8 °C. Denní teploty 18 až 22 °C. Čerstvý jihozápadní vítr.

 

Pátek

V pátek bude oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. Noční teploty 12 až 8 °C. Denní teploty 14 až 18 °C. Mírný jihozápadní vítr.

 

Výhled na víkend

V sobotu bude oblačno až zataženo s přeháňkami a deštěm. Noční teploty 12 až 8 °C. Denní teploty 14 až 18 °C. Mírný jihozápadní vítr.

 

V neděli bude oblačno s přeháňkami. Noční teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 15 až 19 °C. Mírný západní vítr.


Podívejte se na předpověď počasí ze Snídaně s Novou

 

ČTĚTE TAKÉ:

Víme, jak může počasí pozitivně ovlivnit naše zdraví!
Líčení, které odolá i v dešti

mom TN.cz