Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 15. 11. 2017
INTERAKTIVNÍ VÝSTAVA

Pohádkový Krtek Zdeňka Milera slaví 60. narozeniny. VIDEO

Zdroj: TV Nova

Oblíbená postavička Krtka autora Zdeňka Milera letos slaví 60. narozeniny. K této příležitosti byla vytvořena výstava na Chvalském zámku.

Chvalský zámek se na několik měsíců proměnil v Krtkovo království. Výstava věnovaná této pohádkové postavě naplnila veškeré výstavní prostory zámku. Zámecká kočárovna se proměnila na kino, kde si můžete pohádky o Krtkovi připomenout a ze sklepení se stala interaktivní herna. V té se nachází několik stanovišť, kde mohou děti plnit zábavné úkoly a za jejich správné vyplnění dostat razítka.

 

V 1. patře zámku, který se nachází v pražských Horních Počernicích, můžete obdivovat především originální ilustrace ze společné knihy Zdeňka Milera a Kateřiny Miler "Krtek a ryba" i první příběhy paní Krtečkové, originální ilustrace první samostatné knihy Kateřiny Miler "Krtek na návštěvě". Na výstavě jsou k vidění také obrazy manželky Zdeňka Milera Emilie Milerové.

 

 

Výstava probíhá už od září a potrvá až do 3. prosince. Můžete ji navštívit každý den od 9:00 - 17:00 hodin a to včetně pondělků a svátků. Navíc doba, kterou zde můžete strávit, je neomezená.

zuc TV Nova
Reklama