Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 10. 6. 2017
sex a ochrana jak je poznáte?

Tisíce Čechů mají pohlavní nemoc, tyto se šíří nejvíc! PŘÍZNAKY

Pohlavní choroby
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Léto je jako dělané pro navazování nových známostí, při sexuálním dovádění buďte ale velmi opatrní! Počet pacientů s pohlavními nemocemi stále roste, nejvíc se šíří hlavně HIV virus a kapavka. Od roku 2012 se počet nakažených téměř zdvojnásobil.

Kapavka patří mezi nejrozšířenější pohlavní nemoci u nás. Ještě v roce 2011 evidovali lékaři 709 lidí nakažených touto pohlavní nemocí, v loňském roce už nemocných bylo 1497. Odborníci delší dobu varují, že pohlavních nemocí v České republice přibývá, chybí ale podle nich osvěta. Lidé totiž ze sexuálních chorob příliš strach nemají a žijí v domnění, že vše se dá léčit. To je ale obrovský omyl.

 

HIV a AIDS

 

Virus HIV patří mezi ty nejznámější pohlavní infekce. V roce 2016 bylo v České republice zjištěno 286 nových případů, z toho 262 mužů. U 21 lidí vypuklo onemocnění AIDS.
Za rychlým nárůstem je podle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) hlavně fakt, že muži mají častěji sex s muži – a ten bývá v drtivé většině případů nechráněný. Právě přenos při pohlavním styku je stále hlavní cestou infekce (v roce 2016 šlo o 92,3 procenta případů).

 

 

- hlavní příznaky HIV: zvětšené mízní uzliny na více místech po těle, horečka, noční pocení, zánět hltanu, úbytek na váze
- další příznaky: vyrážka, bolesti hlavy a svalů, pocit nevolnosti, zvracení, průjem, bělavý povlak v ústech, afty
- příznaky AIDS: oportunní (těžké) infekce – mohou napadat orgány (plíce, trávicí soustavu, mozek,…), nádorová onemocnění, neurologické potíže (výpadky paměti, zhoršená koordinace, zmatená řeč, psychotické chování)

 

 

HIV / AIDS, Česká republika, 1985 - 31.12. 2016

 

Pokračování na další stránce

lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

10.6. | 07:02 rexrothak
11
Podle tabulky roste počet teploušů?
10.6. | 09:49 bimbi20
-7
Také jednu mám, ale co bych se s tím chlubila. Chci si užít sexu, dokud to jde.
11.6. | 11:12 zacotomame
2
Náhlasit nevhodný komentář
Trasimi, gumu měl použít tvůj fotr. Jenže kozel si ji kopejtkama nenasadí a kráva mu v tom moc nepomůže. A pak je z toho dobytek, co upíchá svou imaginární dceru k smrti.
10.6. | 22:03 Radek Trnovec
5
Náhlasit nevhodný komentář
Ty Trasímku neopakuj stále věty své :-) Evidentně ti dochází slovní zásoba, chudáčku :-( Trasimi ty máš štěstí že mám dneska dost času ti odepisovat a jsem nastavný na psaní s totálním blbečkemm ;-)
10.6. | 21:52 Milos Trasimi
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Jdi lízat koule máme jak jsi to dělal doposud než si tady napsal první komentář a nezatezuj me svou omezenosti a ubohosti blby Altajce.
10.6. | 21:50 Milos Trasimi
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Asi proto ze jako kuurvy rodiště a jako kuurvy chcipate.Žádná škoda vas nebude.
10.6. | 21:50 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
A nevykldaj mi tady blbosti blby Cechu.Smích Cechu ma sobě velkou dávku false ulisnosti a zavisti.Smích umí i lhát.V tom mate vy Češi talent.A to obzvlášť když se vysmivate bolesti trápení či neštěstí jiných.
10.6. | 21:47 Radek Trnovec
4
Náhlasit nevhodný komentář
Trasímku lulínkuu opět tvoje stejné věty :-D :-D Však právě, neztrácej čas ale to říkáš pořád a vždy se chytneš na udičku ty blbečkku ;-) Protože máš příznaky HIV.Asi od otce jsi ho chytnul ;-)
10.6. | 21:36 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Bude lepší když te budu ignorovat jako Češi.To by mi scházelo abych ztrácel čas s takovým ubozakem.
10.6. | 21:34 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Ty mas kapavku ze tak jancis Trnovec? Anebo protože jsi Cech a tudíž blbej?Tvá slovní zásoba je všem známá.Proto na ni nikdo nereaguje.I Češi te maji za blbce.
10.6. | 21:24 Radek Trnovec
3
Náhlasit nevhodný komentář
Trasimi dochází ti slovní zásoba :-) Můj smích je za monitorem pravý a upřímný, protože s takovým blbemm jsem se ještě nepotkal.Vše je poprvé,vím ;-) ty pracante v Anglii :-D :-D :-D :-D
10.6. | 21:09 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
alanaldik Jsem pro aby všichni Češi bez výjimky používali gumu.Čím méně Cechu tím méně blbcu jako je Trnovec a Skala.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme