Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 6. 6. 2018
exploze vily

Pojistný podvod za miliony a dva mrtví, strůjce si odsedí čtyři roky

Zdroj: TV Nova

Tečku za těžko uvěřitelným pojistným podvodem, při kterém zemřeli dva lidé, dnes udělal olomoucký vrchní soud. Na čtyři roky poslal do vězení Chorvata Gorana Bobana. Právě při explozi jeho vily v Šenově u Nového Jičína oba lidé zemřeli.

Vilu v lednu 2015 poničil mohutný výbuch. Teprve po čtyřech měsících se pod troskami našla dvě lidská těla. Patřila chorvatským mafiánům. Vyšetřování ukázalo, že si měl explozi objednat majitel vily Goran Boban.

 

"Důkazy ukazují, že tuto činnost, ten pojistný podvod organizoval," uvedl státní zástupce Petr Doležal. Údajně nutně potřeboval peníze a tak vilu pár týdnů před explozí pojistil na více než šedesát milionů korun. O zbytek se měli postarat jeho kamarádi.

 

"Chtěl vyvolat pojistnou událost a následně i pojistné plnění ve výši přesahující čtyři miliony korun," sdělil mluvčí soudu Stanislav Cik.

 

Jenomže propanbutanové láhve a vojenská trhavina explodovaly dřív, než muži plánovali. Exploze je pohřbila pod troskami. Boban prý vše sledoval z nedaleko zaparkovaného auta. O lidech pod troskami nikomu neřekl.

 

 

"Klient nadále trvá na tom, že nic podobného neorganizoval, nespáchal," trval na nevině obhájce Ladislav Myšák. Že by chtěl získat peníze fingovanou explozí, Boban odmítl i dnes. Soud mu ale neuvěřil.

 

Středeční výrok soudu se teď bude muset přeložit do chorvatštiny, teprve potom se Boban rozhodne, jestli si podá dovolání. Nástupu za mříže se ale nevyhne. Dnešní verdikt je totiž pravomocný.
 

Petr Zapletal/klma tn.cz / TV Nova
Reklama