Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.4. 2016 20:48
mince v bahně

Poklad v rybníce: Z bahna vylovili 100 kilogramů falešných eurovek

Zdroj: TV Nova

Hotový poklad objevili kriminalisté v rybníku u Velkého Šariše na Slovensku. V bahně tu bylo vysypaných několik tisíc dvoueurových mincí. Všechny byly falešné. Někdo se zřejmě potřeboval zbavit horkého zboží.

Rybníky u Velkého Šariše byly několik dní ohrazené policejními páskami. Místní se domnívali, že zde došlo k vraždě. Policisté na dně vypuštěného rybníka ale neobjevili mrtvolu, nýbrž devět tisíc dvoueurových mincí. Bylo jich tolik, že je muži zákona museli z bahna vynášet po kbelících.

 

"Celkově našli více než 8900 mincí s váhou téměř 100 kilogramů," řekla mluvčí prešovské krajské policie Jana Migalová.

 

Už na místě kriminalisté zjistili, že mince jsou falešné. Prešovský vyšetřovatel zahájil trestní stíhání pro falšování a pozměňování peněz a cenných papírů. V pátrání po dalších mincích policisté pokračují.

 

 

Několik mincí na místě našel i štáb TV Markíza, který o nálezu informoval. Na první pohled bylo poznat, že mince jsou falešné. Vnitřní kruh se dal od prstence oddělit a na rozdíl od pravých, falešná mince není magnetická.

 

Při placení v obchodě by si člověk rozdílu ale možná nevšimnul. Pokladní běžně kontrolují bankovky, u mincí by možná placení prošlo.

 

Kdo a proč se mincí zbavil, zůstává záhadou. Podle informací serveru tvnoviny.sk upozornil na "poklad v jezeře" policii někdo z kriminálního prostředí.

 

Policistům se zcela jistě nepodařilo vylovit všechny mince a tak je pravděpodobné, že se na místo nyní sjedou hledači pokladů. Policie ale upozorňuje, že případné další nálezy falešných dvojeurovek je nutné nahlásit a odevzdat na policejní stanici.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

PROBOHA PROČ??? Pokojská našla při uklízení pokoje poklad. Teď se jí směje celý internet!

To je nádhera! Učitelka našla ve skříni 85 let starou tašku. Její obsah všem vyrazil dech

TN.cz
Reklama