Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 31.12. 2016 18:40
Hrozba bombou

Poláka z letadla vyšetří psychiatr. Cestující: Byl klidný, ale roztržitý

Zdroj: TV Nova

Čeští policisté oficiálně zahájí trestní stíhání Poláka, který v pátek hrozil bombou na palubě letadla. Stroj kvůli tomu musel nouzově přistát v Praze. Další postup kriminalistů bude ale záležet na posudku psychiatra. Podle cestujících byl muž klidný, choval se ale impulzivně.

Osmašedesátiletého Poláka, který na palubě letadla z Las Palmas do Varšavy vyhrožoval bombou, vyšetřuje psychiatr. Ve vysílání TV Nova to řekl ministr vnitra Milan Chovanec. "Všechno závisí na tom, jaké dobrozdání psychiatr tomuto člověku dá. Zkoumá jeho způsobilost a duševní stav," uvedl.

 

Pokud by psychiatr uznal, že byl Polák příčetný, podá policie návrh na vzetí do vazby. "Pokud by přezkum dopadl tak, že byl způsobilý za své jednání, policie ČR požádá proti tomuto člověku o vazbu, z čehož jednoznačně plyne, že bude tento člověk trestně stíhán," doplnil Chovanec.

 

Přezkum by měl být hotov ještě dnes. Pokud by znalec zjistil, že zadržený muž není zcela duševně v pořádku, bude následovat další psychiatrické vyšetření, které může podle mluvčí cizinecké policie Kateřiny Rendlové trvat několik dnů i týdnů.

 

 

Policisté už vyslechli také jeho manželku, která s ním v letadle cestovala, posádku i cestující, kteří s ním byli nejvíce v kontaktu. Žena uvedla, že její manžel už několik dní předtím a také v minulosti nebyl psychicky v pořádku a choval se v poslední době velmi nestandardně, uvedla Rendlová.

 

Podle cestujících, kteří promluvili pro polský portál Gazeta.pl, muž mluvil i se choval klidně, ale impulzivně. Při nouzovém přistání se i přes výzvy letušek odmítl posadit a procházel se uličkou. Jeho manželka se ho snažila uklidnit, on ji ale neposlouchal, vypověděla jedna z pasažérek.

 

Zatím není jasné ani to, jestli budou případ vyšetřovat české, nebo polské úřady. "Tento člověk je polským občanem, stalo se to na palubě polského letadla, bude proto potřeba dodefinovat, jestli bude trestní řízení vedeno na území ČR," řekl Chovanec pro TV Nova.

 

 

 

Polák podle české policie obhajoval své jednání nasloucháním Bohu. Kvůli výhrůžce musel boeing polské charterové společnosti Enter Air v pátek večer nouzově přistát v Praze. Podle svědků chtěl muž mluvit s kapitánem letu, poté obtěžoval ostatní cestující a diskutoval s posádkou.

 

Po přistání na Ruzyni zásahová jednotka muže ihned zadržela. Při incidentu nebyl nikdo zraněn, nevznikly ani žádné škody na majetku. Pyrotechnici během prohlídky letadla ani cestujících žádnou výbušninu nenašli.

epa tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

31.12. | 20:32 overal
3
Žádnou nálož neměl, ani atrapu, tak se jednalo o magora!
31.12. | 19:29 pichav
-4
ME TO BYLO HNED JASNE !!!! PRES SVATKY SE MU USADILO SEMENO NA MOZKU !!!! A TAK ...
1.1. | 17:57 livlx
-1
Náhlasit nevhodný komentář
NO JAK VYDĚT TAK JEHO BOHU NEODVEDL ŽÁDNOU PRÁCI LETADLO NEVILETĚLO DO LUFTU!ZA TO SE BUDE ASI SMAŽIT V PEKLE.
31.12. | 22:20 karl-z-bahnhofu
-1
Náhlasit nevhodný komentář
A nedonutil jej k tomu náhodou islámský stát ?? :-)))
31.12. | 20:32 overal
3
Náhlasit nevhodný komentář
Žádnou nálož neměl, ani atrapu, tak se jednalo o magora!
31.12. | 19:29 pichav
-4
Náhlasit nevhodný komentář
ME TO BYLO HNED JASNE !!!! PRES SVATKY SE MU USADILO SEMENO NA MOZKU !!!! A TAK MU Z TOHO PRDLY NERVY NA KSANDACH !!!!!! TED CHUDAK POLSKY DEDA TAK LEDA !!!! SZUKA MYSI !!! V ARESTU !!!! PRCMYS
31.12. | 18:38 nila
1
Náhlasit nevhodný komentář
. Musíme prostě milovat své rodiče a být jim vděční, obklopit láskou a péčí své děti, svou rodinu, vážit si kolegů v práci, chránit přátelství, hájit pravdu a spravedlnost, být milosrdní a pomáhat těm, kdo čekají na naši podporu. A to je celé to tajemství. projev Putina, není co dodat
31.12. | 18:32 josefvyskoc
-2
Náhlasit nevhodný komentář
pry u neho nasli jakousi naloz v trenkach !!!...