Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 5. 2018
galerie ničivý požár

Polévka ho stála kamion i náklad! Řidič hasil minerálkami, marně

Požár kamionu - 4
Zdroj: HZS Pardubického kraje
Kamion shořel poté, co si řidič uvnitř vozu začal na vařiči připravovat polévku.

Stačil okamžik a řidič zaparkovaného kamionu přišel o kamion i s nákladem. Z vozu zůstala po úterním incidentu jen ohořelá kostra a to vše kvůli obyčejné polévce. Řidič si ji totiž připravoval uvnitř, když začala hořet tlaková lahev, od které se vznítil zbytek. Škody jdou do milionů.

K požáru kamionu s dvěma návěsy vyjížděli profesionální hasiči z Pardubic a dobrovolní hasiči ze Starého Hradiště v úterý před půl šestou večer. Incident se stal v městské části Pardubice - Rosice.

 

V době příjezdu prvních jednotek už šlehaly plameny ze zaparkovaného vozu. V kamionu byly i tlakové lahve, které ohrožovaly zasahující hasiče. 

 

"Řidič zaparkovaného kamionu si uvnitř vozu připravoval polévku na vařiči s propanbutanovou lahví. Tlaková lahev ale začala hořet," vysvětlila okolnosti nehody mluvčí hasičů Vendula Horáková.

 

15

GALERIE: Požár kamionu

Zdroj: HZS Pardubického kraje

Požár kamionu - 1

Hodnocení:

 

Plameny se sice muži podařilo zlikvidovat pomocí minerálních vod, po uhašení ale tlakovou lahev vzal a chtěl vystoupit z kabiny vozu, když v tom opět začala lahev hořet. "Plameny zasáhly prostěradlo a přikrývku a poté už bylo otázkou několika minut, než byl kamion zasažen požárem," dodala mluvčí.

 

 

Podle vyšetřovatelky hasičů byla příčinou vzniku požáru nedbalost a škoda byla předběžně vyčíslena na 3,5 milionu korun. Plameny zničily nejen náklad, který tvořily kostry do autosedaček, ale i v těsné blízkosti zaparkované další návěsy. "Požár dostali hasiči pod kontrolu v 17.44 hodin a zcela zlikvidován byl v 18.41 hodin," zakončila Horáková.

lud TN.cz
Reklama