Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.3. 2017 21:56
finta nevyšla

Policejní honička: Motorkář prchal na stroji s falešnými značkami

Zdroj: TV Nova

Dálniční hlídka v Ivanovicích na Hané natočila honičku s motorkářem. Snažil se ujet přes pole, ale nepočítal s tím, že policisté mají pohon na všechna čtyři kola. Motorkář tak uvízl v příkopu. Ukázalo se, že měl na svém stroji falešnou značku.

Motorkář asi toužil po dobrodružství a policisty sám vyprovokoval k tomu, aby ho zkontrolovali. Místem, kde je snížená rychlost proletěl na plný plyn. "V omezení jel rychlostí 170 kilometrů v hodině," přiblížil policejní mluvčí Pavel Šváb.

 

Ruku z plynu nesundal ani v momentu, kdy se za ním objevily policejní majáky. V jednu chvíli měl na tachometru 179 kilometrů v hodině a když zjistil, že policejní auto má pod kapotou o pár koní víc, zkusil jinou fintu. Vyjel mimo dálnici a snažil se ujet přes pole.

 

Motorkář ale nepočítal s tím, že policejní vozidlo má pohon na všechna čtyři kola a sám se tak zahnal do pasti, když uvízl v příkopu. Zastavila ho až namířená pistole, ukázalo se, že jezdil s falešnou značkou, používal totiž převozovou značku, která byla už dva roky prošlá.

 

 

Teď mu hrozí pokuta a zákaz řízení. Zarážející ale je, že kvůli hlouposti riskoval život svůj i spolujezdkyně. Se začínající motorkářskou sezónou počet případů narůstá.
 

tn.cz / TV Nova