Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 26. 1. 2016
HIV v Praze!

Policie hledá 30 mužů. Měli HIV a přesto si užívali nechráněný sex!

Zdroj: TV Nova

S alarmujícím zjištěním přišli epidemiologové z AIDS centra Nemocnice Na Bulovce. Třicítka klientů AIDS centra měla opakovaně nechráněný pohlavní styk a svou nemocí tak ohrožovali nic netušící partnery. Pražští hygienici podali na 30 mužů trestní oznámení.

Že měli HIV pozitivní muži nechráněný sex potvrdil TN.cz šéf AIDS centra Nemocnice Na Bulovce Ladislav Machala. "To jsou HIV pozitivní pacienti, kteří sem k nám léta chodí, opakovaně byli diagnostikováni s pohlavně přenosnými chorobami. To se automaticky dozví příslušný epidemiolog, což je v Praze paní doktorka Jágrová. My jí ze zákona hlásíme, že je někdo HIV pozitivní a dostal kapavku a ona musí konat v zájmu ochrany veřejného zdraví," řekl Machala.

 

Podání trestního oznámení potvrdil deníku MF Dnes šéf právního odboru Hygienické stanice hlavního města Prahy Božík Buchtela. "Tato trestní oznámení na HIV pozitivní jsme podali na základě poznatku našich epidemiologů," řekl Buchtela MF Dnes.

 

Infektolog Machala z Nemocnice Na Bulovce potvrdil TN.cz, že se trestní oznámení týká 30 HIV pozitivních mužů! "Jednalo se o to, že během posledních dvou let řada z nich tu byla se syfilis či jinými pohlavními chorobami dvakrát nebo třikrát. Přitom všichni podepsali prohlášení, že se budou chovat tak, aby na nikoho nepřenesli HIV."

 

 

"A jestliže od někoho chytli syfilis, tak naopak samozřejmě při té příležitosti mohli oni nakazit virem HIV někoho jiného. Vzhledem k tomu, že to bylo opakovaně a že se to v posledních dvou letech stalo častějším, tak se epidemiologové rozhodli zareagovat tímto způsobem," dodal Machala.

 

Podle něj jsou šiřiteli lidé z různých společenských vrstev, různého věku a povolání. MF Dnes uvedla, že se jedná i o muže prestižních povolání. Podle Machaly se muži se svými partnery zřejmě seznamovali v pražských gay barech.

 

 

Šéfka odboru epidemiologie pražské hygienické stanice Zdeňka Jágrová informovala MF Dnes, že policisté již jedno trestní oznámení prošetřili s tím, že pacient nikoho nenakazil. Zbývá ovšem prověřit dalších 29 oznámení. Bližší informace k vyšetřování policisté neposkytují.
 

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

26.1. | 11:18 Robert Matula
10
Věděli o tom? Věděli takže popravit, aby nemohli nakazit nikoho dalšího.
26.1. | 13:58 pichav
-6
HELE JAGROVA !!!! NESMITE BYT DO VSEHO TAK HR !!! KLIDNE JE NECHTE VYMRIT !!! ...
26.1. | 21:38 pe do
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ať chcípnou řiťopichové špinaví. Na tohle by se zdravotní pojištění nemělo vztahovat. Homosexuálů dřív tolik nebylo protože nebyly léky, uhnily jim řiťe a brzo chcípli.
26.1. | 13:58 pichav
-6
Náhlasit nevhodný komentář
HELE JAGROVA !!!! NESMITE BYT DO VSEHO TAK HR !!! KLIDNE JE NECHTE VYMRIT !!! JA VIM ___ JAGR VZNIKLO V RUSKU !!! TAM JICH MNOGO !!!! A JEDEN Z MALA REKL "" JA HR" !!! JAKO DO TOHO ZE JE HR !!! A JAK ONI NEMAJI h !!!! TAK MUSEL RICT JA GR !!!! DO TOHO !!!! A BYL HOTOVEJ !!! JA JSEM ...
26.1. | 13:08 Petr Szabo
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Nepotrebujeme domobranu proti islamistum,zadni tu nejsou.Je to histerie zivena Zemanem.Ale potrebujem ji proti takovym lidem co nas vrazdi timto zpusobem a jsou to nasi. Breivik byl taky Nor vycviceny v Rusku a vrazdil svoje lidi po desitkach.Na to nepotrebujete byt islamista aby jste byl magor!
26.1. | 12:19 josefvyskoc
4
Náhlasit nevhodný komentář
ze jsou v praze na uradech a ve vysokejch funkcich vsude nalezly homosexualove a transsexualove si cvrlikaj vrabci na strese...tak se to alespon krapet vycisti...
26.1. | 11:40 aanajka
2
Náhlasit nevhodný komentář
Hnusáci hnusný,odporný.
26.1. | 11:23 allanaldik
4
Náhlasit nevhodný komentář
na jejich servru kde si predavaji zkusenosti o sexu bez i s opicema, nornik.com
26.1. | 11:23 allanaldik
7
Náhlasit nevhodný komentář
Stale jsou mezi nama lidi co chteji nakazit dalsi, vite proc? meli nechraneny sex a ted ho pozaduji taky aby nakazili co nejvice lidi. Hov&da co chteli sex bez bud po buzne nebo po prostitutce a pak se divi. Ten kdo nechce pouzivat pri sexu ochranu je jen YDYOT a ze jich je vice nez dost se ...
26.1. | 11:18 Robert Matula
10
Náhlasit nevhodný komentář
Věděli o tom? Věděli takže popravit, aby nemohli nakazit nikoho dalšího.
26.1. | 11:09 roko-lanek
1
Náhlasit nevhodný komentář
Vopěnkove kouka z každého oka poctivost proto se drži dědka s ružovym čirem.