Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 12. 6. 2017
Pomozte s pátráním

Policie hledá nemocnou stařenku, jde jí o život! Nepřišla od doktora

Pátrání - Rauza Karpíšková
Zdroj: Policie ČR
Policie hledá 84letou Rauzu Karpíškovou

Pražská policie hledá 84letou diabetičku trpící Alzheimerovou chorobou, která se ztratila během cesty k lékaři. Na policejním webu to oznámila mluvčí policie Andrea Zoulová. Podle policie může být Rauza Karpíšková ohrožena na životě, pokud si v nejbližších hodinách nevezme léky.

Hledaná žena, která bydlí v pražské Krči, se dnes vypravila k lékaři, ale do ordinace již nedorazila. "Naposledy byla spatřena před radnicí v Nuslích, kde s manželem přestupovali z autobusu MHD do tramvajové linky číslo 18 ve směru na Karlovo náměstí," sdělila Zoulová.

 

"V nejbližších hodinách bude naléhavě potřebovat své léky a s ohledem na zdravotní stav může být i ve vážném ohrožení života," uvedla mluvčí o pohřešované. Policisté proto prosí o pomoc při pátrání veřejnost. Kdokoli, kdo bude mít informace o hledané, může je policii oznámit přes bezplatnou telefonní linku 158.

 

 

Pohřešovaná žena je asi 155 centimetrů vysoká, střední postavy a má lehce ohnutá záda. Má rovné šedé vlasy v délce na ramena a hnědé oči. Na sobě měla tmavě šedé kalhoty, červenofialovou halenku, světle šedý rozpínací pletený svetr a sandály. Seniorka si podle policie nevybavuje své jméno, ale u sebe v kabelce má pravděpodobně doklady.

epa tn.cz / ČTK