Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.8. 2017 21:03
Otřesný čin

Policie ke znásilnění u přehrady mlčí! Byl útočníkem muž zákona?

Zdroj: TV Nova

Případ devětadvacetileté ženy, která měla být a v noci z pátku na sobotu znásilněna u Hracholuské přehrady na Tachovsku, se zamotává. Policisté totiž odmítají k případu poskytovat jakékoli informace.

Mluvčí plzeňské policie Jan Koželuh na dotaz TN.cz pouze velmi stroze odvětil, že znásilnění nemůže nijak komentovat, protože si případ přebrala Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).


O mnoho sdílnější ovšem v neděli dopoledne nebyla ani mluvčí GIBS Radka Sandorová. "K dnešnímu dni lze k vašemu dotazu pouze potvrdit, že se GIBS věcí zabývá a událost si v rámci své působnosti převzala k prověřování," řekla stručně Sandorová.


Z této hradby mlčení tak vyplývá, že podezřelý útočník s největší pravděpodobností pracuje u bezpečnostních sborů. GIBS totiž vyšetřuje trestnou činnost policistů, celníků, členů vězeňské služby či přímo zaměstnanců inspekce.


Podle informací TV NOVA jde o přibližně pětatřicetiletého příslušníka Vězeňské služby, který se měl v minulosti živit jako prodavač občerstvení.K samotnému znásilnění podle informací plzeňských záchranářů mělo dojít v sobotu kolem čtvrté hodiny ráno v kempu u přehrady Hracholusky. Obětí je devětadvacetiletá žena, která se tam spolu s kamarádkami loučila se svobodou. Záchranná služba uvedla, že agresorem měl být prodavač občerstvení z kempu.

pez TN.cz