Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 3. 10. 2017
kuriózní případ

Policie lapila milovníka žvýkaček: Ukradl jich přes čtyři stovky!

Žvýkání
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com
Ilustrační foto

Kuriózní případ řeší policisté v Přerově. Podařilo se jim lapit nejspíš velkého milovníka žvýkaček. Z obchodu neváhal ukrást celkem 433 balení.

Možná chtěl ušetřit za zubní kartáček, možná jen rád žvýká, jeho ďábelský plán mu každopádně nevyšel. 32letý muž z Ostravy se rozhodl krást v oddělení cukrovinek jednoho přerovského hypermarketu.

 

Do igelitové tašky si naskládal celkem 433 balení žvýkaček. "Odcizením celkem jedenácti druhů žvýkaček značek Orbit, Airwaves a Winterfresh prodejně způsobil škodu vyčíslenou na 5 865 korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

 

S naditou taškou se pak snažil projít přes poklady, tam si ho ale všimla ostraha. Hříšník se ke krádeži přiznal a odcizené zboží dobrovolně vydal. "Přivolaní policisté zjistili, že muž byl pro majetkovou trestnou činnost již v minulosti pravomocně odsouzen okresními soudy v Přerově a Olomouci a že má vysloven zákaz pobytu v okrese Přerov," dodal Kořínek.

 

 

Muž je teď podezřelý z přečinu krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. "Za ty podezřelému v případě prokázání viny a odsouzení s ohledem na jeho recidivu hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení," zakončil mluvčí.

mom TN.cz