Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 3. 10. 2017
kuriózní případ

Policie lapila milovníka žvýkaček: Ukradl jich přes čtyři stovky!

Žvýkání
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com
Ilustrační foto

Kuriózní případ řeší policisté v Přerově. Podařilo se jim lapit nejspíš velkého milovníka žvýkaček. Z obchodu neváhal ukrást celkem 433 balení.

Možná chtěl ušetřit za zubní kartáček, možná jen rád žvýká, jeho ďábelský plán mu každopádně nevyšel. 32letý muž z Ostravy se rozhodl krást v oddělení cukrovinek jednoho přerovského hypermarketu.

 

Do igelitové tašky si naskládal celkem 433 balení žvýkaček. "Odcizením celkem jedenácti druhů žvýkaček značek Orbit, Airwaves a Winterfresh prodejně způsobil škodu vyčíslenou na 5 865 korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

 

S naditou taškou se pak snažil projít přes poklady, tam si ho ale všimla ostraha. Hříšník se ke krádeži přiznal a odcizené zboží dobrovolně vydal. "Přivolaní policisté zjistili, že muž byl pro majetkovou trestnou činnost již v minulosti pravomocně odsouzen okresními soudy v Přerově a Olomouci a že má vysloven zákaz pobytu v okrese Přerov," dodal Kořínek.

 

 

Muž je teď podezřelý z přečinu krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. "Za ty podezřelému v případě prokázání viny a odsouzení s ohledem na jeho recidivu hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení," zakončil mluvčí.

mom TN.cz

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.