Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 9. 2017
Podivný případ

Muž zastavil kamion střelbou z revolveru. Popsal, proč to udělal

Flobertka, ze které opilec v baru střílel
Zdroj: Policie ČR

Podivný případ z Rakovníka, kde chodec v pondělí začal střílet na projíždějící kamion, se dále zamotává. Zatímco policie mluví o bezdůvodném útoku, sám střelec, který se redakci TN.cz ozval, incident popisuje úplně jinak.

"Šestatřicetiletý muž z Rakovníka v Kuštově ulici zastavil nákladní vozidlo s cisternou a důrazně se řidiče ptal, proč vjel do této části města. Třiatřicetiletý cizinec nehodlal s touto osobou diskutovat, tudíž se se svým automobilem rozjel," popsala začátek konfliktu policejní mluvčí Michaela Nováková.


Chodec podle ní ovšem na nezájem řidiče zareagoval opravdu svérázně. "Zpod bundy vytáhl svou volně prodejnou zbraň (tzv. flobertku) a několikrát vystřelil na kabinu nákladního vozidla. Vzápětí byl střelec zadržen a skončil v policejní cele," doplnila Nováková.


Škoda na autě byla vyčíslena na 15 tisíc a chlapíkovi s horkou hlavou hrozí za výtržnictví a poškození cizí věci až dvouleté vězení. Vyšetřován je na svobodě.


Poslechněte si výpověď střelce:Sám střelec Radek Ř. ovšem vypráví jiný příběh. Podle jeho slov totiž střelbě předcházel ještě "kontakt" s kamionem. "Ulice je rozkopaná, takže ten kamioňák najel až na chodník a vrazil mi do ramene," předkládá svou verzi události střelec.


Navíc byl podle něj kamion v ulici, kde nemá co pohledávat, protože tam prý nemohou vozy nad šest tun. Muž také tvrdí, že když řidič nákladního auta zjistil, že se něco stalo, začal ujíždět."Já jsem nestřílel na něj, ale do vzduchu a běžel jsem za ním. A pak jsem se na křižovatce postavil před kamion a volal jsem 158," pokračuje Radek Ř.

 

Ten také tvrdí, že musel později do nemocnice, protože ho poraněné rameno bolelo. "A ortoped, který mi rameno před rokem a čtvrt operoval, mi řekl, ať minimálně na měsíc zapomenu na práci," uvedl střelec.


Policejní mluvčí nechtěla střelcova zranění nijak komentovat, ale uznala, že případ je teprve na začátku a je tak možné, že kvalifikace se ještě změní nebo že si nějaké obvinění vyslechne právě i šofér kamionu.

pez, ham TN.cz