Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 26.9. 2017 13:50
pátrali celou noc

Policie našla mrtvého myslivce. Vedle ležel zastřelený jelen

Nález těla myslivce v Jeseníkách
Zdroj: horskasluzba.cz

Sedmašedesátiletý myslivec se v pondělí večer ztratil z posedu, na kterém byl na čekané u lovecké chaty pod Kralickým Sněžníkem. Policie rozjela pátrací akci. Tělo myslivce bylo nalezeno v brzkých ranních hodinách vedle těla zastřeleného jelena.

Skupina myslivců se vydala na čekanou v odpoledních hodinách a po setmění chtěla lov ukončit. Jeden z myslivců se na místo odchodu však nedostavil.

 

"Nebylo to tak, že by se ztratil, ale nedorazil na smluvené místo a poté nereagoval na telefon, a tak se rozjelo pátrání," uvedl náčelník Horské služby Jeseníky Michal Klimeš.

 

Kolem půlnoci byla na pomoc přivolána policie, která požádala o spolupráci Horskou službu ze stanice Dolní Morava. "Část záchranného týmu prohledávala okolí pěšky, část pak na terénních čtyřkolkách," uvedl Klimeš.

 

 

Až přivolaný vrtulník odhalil siluetu těla, a to kolem půl páté ráno. Silueta patřila mrtvému jelenovi. Vedle něj ležel hledaný myslivec, který již však nejevil známky života.

 

"Neměl žádné viditelné poranění, kromě lehce odřené tváře. Když pak dorazil lékař, konstatoval smrt. Pak vše začali vyšetřovat policisté,“ doplnil náčelník Klimeš. Celý případ byl předán k vyšetřování policii. Příčinu a okolnosti úmrtí odhalí až pitva.

kik TN.cz