Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.9. 2017 20:42
nevhodná výchova

Otec nabádal dceru k mlácení Romů a muslimů. Hrozí mu 3 roky

Zdroj: TV Nova

Policie na Benešovsku obvinila muže, který na videu podněcuje svou dceru, aby mlátila do polštáře a představovala si muslimy a Romy. Poté, co video uveřejnil na Facebooku, ho někdo udal na policii. Ta otce obvinila z podněcování k nenávisti a k omezování práv a svobod a ohrožování výchovy dítěte.

Policie dnes obvinila sedmadvacetiletého otce holčičky, která na videu mlátí baseballovou pálkou do polštáře. Otec dceru nabádal, aby si u toho představovala, že polštář jsou romové a muslimové. Video poté uveřejnil na Facebooku.

 

 

"Benešovští kriminalisté v této souvislosti prověřili všechny zjištěné poznatky a informace a v těchto dnech proti podezřelému sedmadvacetiletému muži zahájili trestní stíhání. Nyní tak čelí obvinění hned ze dvou trestných činů, a to podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod a také ohrožování výchovy dítěte," uvedla tisková mluvčí Benešovské policie Eva Stulíková.

 

Video s šestiletou holčičkou obletělo sociální sítě počátkem srpna a sklidilo velkou vlnu kritiky. Muž na něm mimojiné nabádá dcerku k vulgarismům.

 

Krátce poté, co se případu chopila média a následně i policie, muž uvedl, že své jednání nevnímá jako pochybení ve výchově. "Já jsem tím chtěl jen ukázat, že i malé dítě se dokáže ve finále bránit. Nemohou si myslet, že když je ten člověk slabý a o něco menší, tak si na něj mohou dovolovat," uvedl tehdy.

 

 

Dcera prý podle něho ví, že do lidí se mlátit nemá. Nyní mu za jeho počínání hrozí až tři roky odnětí svobody. Vyšetřován je na svobodě.

kik TN.cz