Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.9. 2017 21:01
Objasněná vražda

Muže u Lázní Bělohrad zavraždili mladí manželé. Šli po penězích!

Zdroj: TV Nova

Policistům se podařilo objasnit druhou z vražd v Lázních Bělohrad na Jičínsku. Po trojnásobné rodinné tragédii už mají jasno i o těle pohozeném v kukuřičném poli. Vraždu mají podle kriminalistů na svědomí manželé, kteří prahli po penězích.

Královéhradečtí kriminalisté z vraždy přibližně padesátiletého muže, kterého příbuzní pohřešovali už od konce července, obvinili mladé manžele ze Semilska.

 

Pachatelé si od své oběti chtěli půjčit peníze. Nešlo o žádnou závratnou sumu, ale o částku v řádu desetitisíců. 

 

Jenže k obchodu už nedošlo - místo toho manželé (29 a 26 let) muže podle vyšetřovatelů zastřelili nelegálně drženou zbraní a peníze ukradli. Podle informací policie zabila dvojice muže v autě. Manžel řídil, žena střílela. Soud bude velmi brzy rozhodovat o tom, jestli budou oba na soud čekat ve vazbě.

 

Policisté manžele zadrželi v úterý, ještě ten den je obvinili z vraždy a nedovoleného ozbrojování. Pokud budou odsouzeni, hrozí jim až výjimečný trest. Oba se při výslechu přiznali.Pro devětadvacetiletého muže to přitom není zdaleka první konflikt se zákonem. Má pestrou trestní minulost, v níž nechybí ani násilné trestné činy.

 

Tělo ve značném stádiu rozkladu objevil kolemjdoucí v pondělí 14. srpna pohozené na poli. Mrtvola tam nejspíš ležela už delší dobu, byla totiž už ve značném stádiu rozkladu.

 

Jen o den dřív se v Lázních Bělohrad stala jiná vražda a to hned trojnásobná. Při rodinné tragédii zemřela žena, její matka a batole. V tomto případě ovšem policisté příliš práce s vypátráním pachatele neměli, hlavní podezřelý totiž zůstal na místě činu.

 

pez, Filip Pultar TN.cz
Reklama