Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 25.4. 2017 18:08
Nebezpečná hra

Policie řeší případ Modré velryby! Holčičku oslovil kurátor sám

Zdroj: TV Nova

Modrá velryba v posledních dnech děsí české rodiče i učitele. I přes varování policie se do hry pouští další děti. Zkusit ji měla i jedenáctiletá dívenka ze základní školy na Pelhřimovsku. Údajně ji oslovil kurátor sám a když odmítla, vyhrožoval jí.

Nebezpečnou internetovou hru Modrá velryba měla podle informací TV Nova hrát teprve jedenáctiletá dívka ze základní školy v Počátkách na Pelhřimovsku. Podle spolužáků chtěla hru zkusit ze zvědavosti.

 

Policisté však tvrdí, že "kurátor", který hráčům posílá instrukce, oslovil dívenku sám. Holčička se odmítla Modré velryby účastnit, v tu chvíli jí začal kurátor vyhrožovat.

 

Policisté už případ prošetřují, vzhledem k věku dívky k němu však nechtějí poskytovat žádné další informace. Kriminalisty teď zajímá hlavně to, kdo je člověk, který dívku oslovil.

 

 

V Česku přitom odborníci spekulují, jestli není Modrá velryba hoax a jestli vůbec existuje. Proti tomu se policie ostře ohradila. "Zveřejněním informací jsme chtěli varovat veřejnost před nebezpečím, se kterým se lidé mohou setkat v prostředí sociálních sítí," vysvětlila policejní mluvčí Ivana Nguyenová.

 

Hra Modrá velryba pochází z Ruska, odkud se rychle rozšířila do Evropy. Hráč má plnit různé úkoly - sledovat horory, pouštět si psychedelická videa, sebepoškozovat se. Hra končí sebevraždou. V Evropě kvůli této hře údajně spáchali sebevraždu už desítky mladých lidí.

 

 

Podle odborníků je obrana jediná - rodiče by své děti měli více hlídat a sledovat, co dělají na internetu. Podle psychologů by si také rodiče měli svých dětí více všímat, a to hlavně změn v jejich chování, náladách nebo třeba stylu oblékání.

David Pik/epa TN.cz