Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 25.4. 2017 18:08
Nebezpečná hra

Policie řeší případ Modré velryby! Holčičku oslovil kurátor sám

Zdroj: TV Nova

Modrá velryba v posledních dnech děsí české rodiče i učitele. I přes varování policie se do hry pouští další děti. Zkusit ji měla i jedenáctiletá dívenka ze základní školy na Pelhřimovsku. Údajně ji oslovil kurátor sám a když odmítla, vyhrožoval jí.

Nebezpečnou internetovou hru Modrá velryba měla podle informací TV Nova hrát teprve jedenáctiletá dívka ze základní školy v Počátkách na Pelhřimovsku. Podle spolužáků chtěla hru zkusit ze zvědavosti.

 

Policisté však tvrdí, že "kurátor", který hráčům posílá instrukce, oslovil dívenku sám. Holčička se odmítla Modré velryby účastnit, v tu chvíli jí začal kurátor vyhrožovat.

 

Policisté už případ prošetřují, vzhledem k věku dívky k němu však nechtějí poskytovat žádné další informace. Kriminalisty teď zajímá hlavně to, kdo je člověk, který dívku oslovil.

 

 

V Česku přitom odborníci spekulují, jestli není Modrá velryba hoax a jestli vůbec existuje. Proti tomu se policie ostře ohradila. "Zveřejněním informací jsme chtěli varovat veřejnost před nebezpečím, se kterým se lidé mohou setkat v prostředí sociálních sítí," vysvětlila policejní mluvčí Ivana Nguyenová.

 

Hra Modrá velryba pochází z Ruska, odkud se rychle rozšířila do Evropy. Hráč má plnit různé úkoly - sledovat horory, pouštět si psychedelická videa, sebepoškozovat se. Hra končí sebevraždou. V Evropě kvůli této hře údajně spáchali sebevraždu už desítky mladých lidí.

 

 

Podle odborníků je obrana jediná - rodiče by své děti měli více hlídat a sledovat, co dělají na internetu. Podle psychologů by si také rodiče měli svých dětí více všímat, a to hlavně změn v jejich chování, náladách nebo třeba stylu oblékání.

David Pik/epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

25.4. | 12:27 topka55
13
11 let ? Tak to s ní nebylo něco v pořádku ..a nesuďte rodiče ..V době ,kdy ...
25.4. | 13:54 pichav
-2
☝ MUSLIM ZE BY MOHLO HRAT !!!! MODROU VERLYBU I NOVOROZENE !!! MOHLO BY TO BYT ...
25.4. | 19:05 topka55
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Miloš Tichý ..já za to nemohu ,co se vám narodilo .
25.4. | 16:46 Roman Skala
2
Náhlasit nevhodný komentář
Pokud se nebavíme o komunitě co si naprcá příspěvkové stádo, jako zdroj příjmů a jeho vývoj má na háku.
25.4. | 16:43 Roman Skala
0
Náhlasit nevhodný komentář
Pokud musí rodiče mít více zaměstnání, aby uživili rodinu a chtějí tím omlouvat skutečnost, že neví co dělají jejich děti měly by si pořizovat potomky v plyšové nebo nafukovací verzi.
25.4. | 14:38 pravda1
2
Náhlasit nevhodný komentář
Ta slečna musí mít v hlavě pěkně nasráno. My jsme v 11.letech už myslely. Tady je vidět co s nimi dělají sociální sítě.
25.4. | 13:54 pichav
-2
Náhlasit nevhodný komentář
☝ MUSLIM ZE BY MOHLO HRAT !!!! MODROU VERLYBU I NOVOROZENE !!! MOHLO BY TO BYT DOCELA PRO RODICE !!! PRACEUSETRENI !!!! NENAROZENE SE PROREZE !!! NEBUDE TREBA CISARE !!!! PAK SE POREZE !!! A PAK SI NAREZE !!! NEBUDE TREBA OPASKU !!!! UZ ABY SE RODILY AUTODETI !!! RODICE BY MELI VIC CASU NA CHLAST ☝
25.4. | 13:22 Miloš Tichý
1
Náhlasit nevhodný komentář
A hele,,šotek...kecadlo je fuč
25.4. | 13:21 Miloš Tichý
2
Náhlasit nevhodný komentář
25.4. | 12:27 topka55 :Nesváděj to na zaměstnanost.Já mám dfvbojčata ::40roků,,děvuchu
25.4. | 12:27 topka55
13
Náhlasit nevhodný komentář
11 let ? Tak to s ní nebylo něco v pořádku ..a nesuďte rodiče ..V době ,kdy mají 2 a více zaměstnání ,aby uživili rodinu ...Kdo z vás ví , krok za krokem ,hodinu po hodině , co dělá jeho dítě ??
25.4. | 12:12 Miloš Tichý
0
Náhlasit nevhodný komentář
Já bych ty rodiče tak vyléčil,že by se čtrnáct dní nenažrali. Jak může rodič nevědět, co jejich děcko dělá?? anebo se TO bude schovávat za pracovní vytíženost??? NESMYSL.!!Je pravdou, že na dědině, mají děcka více zábavy,ale rodiče jsou všude na světě.... RODIČE....A ti jsou za výchovu .zodpovědní.
25.4. | 11:42 Roman Skala
3
Náhlasit nevhodný komentář
...co se do nich vejde.