Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.1. 2017 16:57
je stále na útěku

Policie už ví, kdo přepadl hernu v Praze. Gaunera dávno dobře zná

Lupič z herny
Zdroj: Policie ČR
Podezřelý z přepadení herny v pražské Krči je Tran Anh Tuan

Policie už zná totožnost muže, který přepadl hernu v pražské Krči. Muž byl v minulosti už sedmkrát stíhán. Komplicku pachatele policisté zadrželi již ve čtvrtek v noci.

Mladíka, který ve středu dopoledne přepadl hernu v pražské Krči a měl se v ní zabarikádovat a držet rukojmí, policisté dobře znají, na kontě má už sedm trestných činů. "Je jím dvaadvacetiletý Tran Anh Tuan, který je podezřelý ze spáchání loupežného přepadení. Tento muž je stále na útěku, kdy ho kriminalisté vnímají jako nebezpečného, neboť se loupežného přepadení dopustil se zbraní v ruce," uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Stíhán byl pro majetkovou i násilnou trestnou činnost.

 

Policie sdělila nové informace i o ženě, která byla s mužem zachycena na záběrech bezpečnostních kamer. "Jedná se o osobu, která byla v blízkosti podezřelého 17. a 25. 1.. Tato dvaadvacetiletá žena, či dívka, byla kriminalisty a pražskou zásahovou jednotkou zadržena již v noci na čtvrtek v Praze 4. O jejím zadržení jsme ale nemohli z taktických důvodů informovat dříve, než dnes," vysvětlil mluvčí.

 

 

Prošetřování totiž ukázalo, že tato žena byla blízkou známou podezřelého a na loupežném přepadení se také podílela. Proto je nyní obviněna z trestného činu loupež a je umístěna v cele předběžného zadržení. "Zároveň kriminalisté podali vůči obviněné podnět státnímu zástupci k uvalení vazby," dodal Hulan.

 

Policie znovu upozorňuje, že se nikdo nemá pokoušet podezřelého muže zadržet sám. Může být stále ozbrojen a nebezpečný. "Pokud hledaného kdekoli zaznamenáte, předejte informaci neprodleně policistům a ti se o zadržení této osoby postarají," vyzval Tomáš Hulan.

 

Podívejte se na reportáž z Televizních novin:

mom TN.cz