Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.11. 2017 10:45
video velké odhalení

Policie v ČR dopadla gang kuplířů, klientům nabízel i nezletilé kluky!

Zdroj: TV Nova

Detektivové z organizovaného zločinu v uplynulých dnech rozbili skupinu obchodníků s lidmi, která měla organizovat homosexuální prostituci mladistvých chlapců. Padlo celkem šest obvinění, muži pracovali nejen v hlavním městě, ale i na Ostravsku nebo v zahraničí.

Akce měla krycí název ARCUS a podle detektivů Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) byla úspěšná. Podařilo se rozkrýt skupinu obchodníků s lidmi, která se měla angažovat ve zprostředkovávání homosexuální prostituce mladistvých chlapců.

 

"V této trestní věci je obviněno celkem šest mužů z trestných činů obchodování s lidmi, kuplířství, svádění k pohlavnímu styku a ohrožování výchovy dítěte," sdělil mluvčí policie Jaroslav Ibehej.

 

Poskytovat sexuální služby měla skupina od roku 2015 v Praze, ale i na dalších místech České republiky (zejména na Ostravsku) nebo v zahraničí. Nabízela muže ve věku od 18 do 25 let (zejména mladistvého vzhledu) a rovněž chlapce mladší 18 let, za což pak inkasovala peníze.

 

 

"K nabízení sexuálních služeb mělo docházet především v nočním klubu v centru Prahy, ze kterého klienti museli prostituty vyplatit. Poté si je mohli odvést pryč z klubu, zejména do hotelů, kde mělo docházet k sexu. Část obviněných navíc měla organizovat provozování prostituce v zahraničí, konkrétně ve Švýcarsku," dodal Ibehej.

 

Za hlavního organizátora policie označila 52letého Švýcara. "Tento muž měl úkolovat další osoby, které měly rozdělenou svoji činnost (např. určení zastupování vedení klubu v případě nepřítomnosti). Noční klub je prezentován zejména v zahraničí a převážnou většinu klientely tvoří cizinci," vysvětlil mluvčí.

 

Dva obviněné muže vzal soudce do vazby. V případě pravomocného rozsudku hrozí čtyřem osobám trest odnětí svobody až na 12 let. Zbylým dvěma mužům hrozí nižší trest (nejsou stíháni pro trestný čin obchodování s lidmi). Věc dozoruje Městské státní zastupitelství v Praze.

 

Toto video policisté v rámci akce ARCUS pořídili:

lud TN.cz
Reklama