Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.10. 2017 09:58
Záhada objasněna?

Policie ví, kdo je rozčtvrcená žena z Dunaje! Našli ji už před lety

Nález ženských ostatků v Dunaji - srpen 2013
Zdroj: tvnoviny.sk
Ženské ostatky vylovili z Dunaje už v srpnu 2013

Slovenští policisté více než čtyři roky pátrali po identitě ženy, kterou našli rozčtvrcenou v řece Dunaji. Podle zjištění TV Markíza nešlo o cizinku (Češku), jak se původně předpokládalo. Mladá dívka zřejmě pocházela z Dunajské Stredy a měla děti.

Dlouhé roky neznali slovenští policisté identitu oběti bestiální vraždy, jejíž ostatky vyplavila řeka Dunaj. Všechno ale změnily testy DNA, které kriminalisté provedli. Informovala o tom TV Markíza.

 

Kriminalisté odebrali vzorky DNA matce pohřešované ženy i z nalezeného těla, shodovaly se. Oběť pocházela z Dunajské Stredy a měa několik dětí. Tomu nejmladšímu byl údajně rok, když maminka zmizela.

 

Původní informace přitom hovořily o tom, že nikdy těhotná nebyla. Na její ostatky ale před pitvou působilo počasí - objevili je v době tropických veder v srpnu. Spekulovalo se, že jde o devatenáctiletou Češku, která krátce předtím zmizela, to se ale nepotvrdilo.

 

Torzo ženy bez končetin našli v Karloveském rameni 2. srpna 2013. O čtyři dny později vytáhl rybář z Dunaje u obce Čunov část nohy. Postupně hasiči z přehrady vylovili kus ramene, předloktí a stehno. Řezy na nich byly naznačeny fixou.

 

 

Řezy byly jisté a vrah je údajně vedl precizně přes chrupavky a měkkou tkáň. "Byl dostatečně bezcitný, aby tak drasticky zahladil stopy a udělal to způsobem, který se vymyká běžnému postupu," uvedl tehdy prychiatr Martin Halmo.

 

Na ostatcích nezůstaly žádné zvláštní znaky, podle kterých by dokázali policisté ženu identifikovat. Dodnes navíc chybí hlava a konečky prstů, technici proto ani nemohli sejmout otisky. Do zad a stehen ale oběti někdo zasadil deset bodných ran.

 

Datum smrti stanovili lékaři na 30. července, tedy tři dny před objevem jejího torza. V záznamech pohřební služby je zapsán věk 38 let, jde ale jen o odhad. Jak na matku oběti kriminalisté přišli, není jasné, odmítají sdělit podrobnosti. Každopádně teď ale mohou zúžit okruh podezřelých a mají větší šanci vraha dopadnout.

 

Reportáž TV Markíza o případu:

epa TN.cz