Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.11. 2017 20:57
17. listopad

Oslavy 17. listopadu zablokují města! Těmto místům se vyhněte 

Zdroj: TV Nova

V pátek oslaví celé Česko 28. výročí 17. listopadu. Většina demonstrací, vzpomínek a průvodů se soustředí v Praze, boj studentů za svobodu a demokracii si ovšem připomenou lidé i v jiných městech. Na klid v ulicích budou dohlížet minimálně stovky policistů.

Zdaleka nejvíc akcí se tradičně koná v Praze - do ulic proto kromě "civilistů" vyrazí i stovky policistů. "V ulicích metropole budou od brzkých ranních hodin působit policisté z pořádkové a dopravní služby, kriminalisté, ale rovněž i policisté z cizinecké policie nebo antikonfliktního týmu. V případě příznivého počasí bude připraven i vrtulník," vypočítává mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.


Kvůli velkému množství ohlášených demonstrací, vzpomínek, piet a pochodů, povolali pražští policisté posily i z jiných krajů. Kromě toho budou v ulicích pochopitelně i strážníci.


Jen v Praze je podle magistrátu hlášeno přes 20 různých akcí, včetně několika pochodů. Oslavy jako obvykle na celý den ucpou Národní třídu a její okolí, tramvaje tak budou jezdit jinudy. Dopravu po Praze zkomplikuje i výluka metra C mezi stanicemi Muzeum a Kačerov.


Kompletní přehled akcí v Praze najdete v tomto dokumentu: 

 

"V souvislosti s množstvím oznámených akcí a pochodů se Pražané i turisté setkají s četnými uzavírkami zejména v centru. Prioritou policistů a strážníků bude v každém případě zajištění plynulosti a bezpečnosti silničního provozu," dušuje se Hulan. Zároveň ovšem prosí řidiče, aby se pokud možno centru města úplně vyhnuli.


I když největší mítinky a demonstrace hostí Praha, oslavy samozřejmě chystají i jiná města. A řeč rozhodně není jen o Brně či Plzni. 17. listopad Češi oslaví třeba i v Děčíně, Vrchlabí nebo Počátcích. Velký přehled akcí najdete TADY.

pez TN.cz
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama