Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.5. 2017 08:03
hrozí útok?

Policie vyklidila rušné nádraží v Paříži, hledala nebezpečné muže!

Policie ve Francii
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Pařížská policie v noci na úterý pátrala po nebezpečné trojici mužů, která se mohla skrývat kdekoliv mezi cestujícími na nejrušnějším nádraží v Paříži Gare du Nord. Kvůli možné hrozbě vyklidili celé nádraží, jestli došlo na zatýkání, není jasné.

Francie v posledních měsících čelila hned několika teroristickým útokům a tak není divu, že v zemi stále platí výjimečný stav. Lidé si zvykají na neustálý dozor ozbrojenců, kteří se vyskytují na rušných místech a hledají jakoukoli známku podezřelého chování.

 

V noci na úterý obsadily jednotky i nejrušnější nádraží v Paříži Gare du Nord, podle deníku Le Parisien hledaly nebezpečnou trojici mužů. Z čeho ale byli podezřelí a jestli šlo o útočníky napojené na některý z útoků, není jasné.

 

Mluvčí pařížské policie Johanna Primevertová řekla pouze to, že akce měla "rozptýlit pochyby", informuje agentura AP. Jestli ale došlo i na zatýkání, nesdělila.

 

 

Po podezřelých se pátrá i v dalších evropských státech, zátahy podnikla policie i v Bordeaux nebo Marseille. Pátrání však beylo neúspěšné.

 

Policejní akce na nádraží v Paříži začala asi hodinu pře půlnocí. Policisté hledali podezřelé i mezi cestujícími vlaku z Valenciennes, celkem prověřili asi dvě stovky lidí. Pátrání skončilo asi po dvou hodinách.

lud TN.cz
Reklama