Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.2. 2017 23:56
Anonym nahlásil bombu

Pražské letiště bylo částečně uzavřené, bombu policie nenašla

Zdroj: AKTU.cz

Policie musela ve čtvrtek večer vyklidit terminál 2 pražského letiště Václava Havla. Anonym policii nahlásil, že v terminálu pro lety do Schengenského prostoru je bomba. Terminál byl uzavřený přibližně do 22 hodin. Žádná bomba se nenašla.

Evakuaci potvrdila TV Nova mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. "Mohu potvrdit, že policisté přijali v podvečer oznámení anonymního volajícího, že v terminálu 2 pražského letiště je bomba," uvedla Rendlová.

 

15

GALERIE: Vyklízení ruzyňského letiště

Zdroj: AKTU.cz

Vyklízení ruzyňského letiště - 3

Hodnocení:

 

"My v takových případech postupujeme podle typových plánů vytvořených pro konkrétní situace, v tomto případě bomba v terminálu letiště. V tuto chvíli probíhá nařízená evakuace terminálu 2, ve kterém bude provedena důkladná prohlídka všech prostor za účasti psovodů se psy vycvičenými na vyhledávání výbušnin," řekla po 20. hodině TV Nova Rendlová.

 

 

Provoz na letišti byl dočasně omezen a obnoven byl až po důkladné prohlídce terminálu 2. Letadla v Praze normálně přistávala. Z letiště odlétaly spoje mířící do zemí, které nejsou v Schengenském prostoru. Ty jsou totiž odbavovány z terminálu 1.

 

Přilétávající cestující z schengenských zemí vystupovali z letadel na terminálu 2 a procházeli přes terminál 1.
 

Záběry z evakuace:

 

Po deváté hodině dokončila policie prohlídku veřejných prostor terminálu a dovnitř pustila zaměstnance leteckých společností a obchodů, aby mohla prohlédnout také jejich prostory.

 

Krátce před 22. hodinou pak policisté přestřihli pásky a terminál znovu otevřeli pro cestující. Podle mluvčí cizinecké policie oficiálně akce skončila ve 22:05. Zpoždění nabralo více než deset letů.

vbo TN.cz