Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.2. 2017 23:56
Anonym nahlásil bombu

Pražské letiště bylo částečně uzavřené, bombu policie nenašla

Zdroj: AKTU.cz

Policie musela ve čtvrtek večer vyklidit terminál 2 pražského letiště Václava Havla. Anonym policii nahlásil, že v terminálu pro lety do Schengenského prostoru je bomba. Terminál byl uzavřený přibližně do 22 hodin. Žádná bomba se nenašla.

Evakuaci potvrdila TV Nova mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. "Mohu potvrdit, že policisté přijali v podvečer oznámení anonymního volajícího, že v terminálu 2 pražského letiště je bomba," uvedla Rendlová.

 

15

GALERIE: Vyklízení ruzyňského letiště

Zdroj: AKTU.cz

Vyklízení ruzyňského letiště - 3

Hodnocení:

 

"My v takových případech postupujeme podle typových plánů vytvořených pro konkrétní situace, v tomto případě bomba v terminálu letiště. V tuto chvíli probíhá nařízená evakuace terminálu 2, ve kterém bude provedena důkladná prohlídka všech prostor za účasti psovodů se psy vycvičenými na vyhledávání výbušnin," řekla po 20. hodině TV Nova Rendlová.

 

 

Provoz na letišti byl dočasně omezen a obnoven byl až po důkladné prohlídce terminálu 2. Letadla v Praze normálně přistávala. Z letiště odlétaly spoje mířící do zemí, které nejsou v Schengenském prostoru. Ty jsou totiž odbavovány z terminálu 1.

 

Přilétávající cestující z schengenských zemí vystupovali z letadel na terminálu 2 a procházeli přes terminál 1.
 

Záběry z evakuace:

 

Po deváté hodině dokončila policie prohlídku veřejných prostor terminálu a dovnitř pustila zaměstnance leteckých společností a obchodů, aby mohla prohlédnout také jejich prostory.

 

Krátce před 22. hodinou pak policisté přestřihli pásky a terminál znovu otevřeli pro cestující. Podle mluvčí cizinecké policie oficiálně akce skončila ve 22:05. Zpoždění nabralo více než deset letů.

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

16.2. | 20:54 overal
10
To je proto, že to přejmenovali po tom kulisákovi a opilci! Dokud to byla ...
16.2. | 20:50 pichav
-7
BOMBA !!! NEKDO ULITLEJ !!! S NAPISEM NA TRIKU !!! VSICHNI JSOU BLAZNI JENOM JA ...
16.2. | 23:41 maxfox
1
Náhlasit nevhodný komentář
Muslimové dopředu nic nehlásí.
16.2. | 22:12 allanaldik
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Pro ty co pisi ze za to muze Havel.Jak za to muze?ON nahlasil BOMBU?Od urcitych diskuteru ctu ze za vse muze Havel.Ukazte aspon 1 ZAKON ktery on napsal a skodi lidem CR.Ne ze je podepsal,to je neco jineho aby jste to sem nepletli. Ikdyz by to nepodepsal,poslanci by ho prehlasovali jako ted Zemana
16.2. | 22:04 sperma1
2
Náhlasit nevhodný komentář
bombu! nahlasil zkuseny trener !!! je to lepsi nez zkusene policejni cviceni ! aspon ziskaji zkusenosti ! a az pujdou zneskodnit zkutecnou bombu ! tak budou mit dostatek zkusenosti ! policie ma aspon podekovat za dostatek zkusenosti !!!
16.2. | 21:35 tata406
4
Náhlasit nevhodný komentář
Miláčku ten odlet nestíháme leti nám to za 10 minut. Nebo ja si zavolam oni počkaj
16.2. | 21:22 rundlik
2
Náhlasit nevhodný komentář
No jo,zase nějaký trouba /slušně řečeno/.Bohužel,v dnešní hnusné době se to nesmí podcenit,co kdyby to byla náhodou pravda.Až ho chytnou,tak mu to určitě spočítají i s úroky,Václave.
16.2. | 21:02 domby
8
Náhlasit nevhodný komentář
na letiště "Havla" ve světě dlabou, při přestupech vám na plán letů stejně píšou furt postaru Ruzyně :))
16.2. | 20:54 overal
10
Náhlasit nevhodný komentář
To je proto, že to přejmenovali po tom kulisákovi a opilci! Dokud to byla Ruzyně, tak se tam takové hrůzy neděly!
16.2. | 20:51 Vojta Také
7
Náhlasit nevhodný komentář
Sistek - to bude určitě Letiště Praha Ruzyně. Žádného Havla, byť je po něm pojmenováno každé houno.
16.2. | 20:50 pichav
-7
Náhlasit nevhodný komentář
BOMBA !!! NEKDO ULITLEJ !!! S NAPISEM NA TRIKU !!! VSICHNI JSOU BLAZNI JENOM JA JSEM LETADLO !!! NAM ZACVICUJE POLICAJTY !!! A TI SE VZNASI !!! JAK ERA LITAJ !!! NADZVUKOVOU RYCHLOSTI !!! TENHLE TRENINK !!! CO TAM MIVAJ !!! JE MOU VELKOU RADOSTI !!!!!!!!! OBDIVUJI ODVAHU VOLAJICIHO !!!
16.2. | 20:35 bard-lidu
4
Náhlasit nevhodný komentář
Srandička by to byla, kdyby to ohlásili někde ve škole. Jenže u mezinárodního letiště se to bohužel zcela vyloučit nedá. Bral bych to smrtelně vážně. Je ovšem vysoce pravděpodobné, že oznamovatele chytí a ten si to pak zaplatí, do konce života bude splácet škody.
Obchodní sdělení

Bohemia Apple