Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.2. 2018 15:28
Případ z Plzně

Policista mířil pistolí na řidiče. Obvinili ho, hrozí mu 5 let vězení!

Policisté v civilu vytáhli v Plzni zbraň na řidiče
Zdroj: TV Nova

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila jednoho z policistů, který loni v září v Plzni namířil pistolí na řidiče. Čelí obvinění ze zneužití pravomoci úřední osoby. Druhý policista se podle inspekce trestného činu nedopustil.

Řidič z Karlovarska chtěl údajně policisty pouze upozornit na agresivní jízdu. Tmavé auto mu nejdříve zablokovalo cestu, poté z něj vyskočili dva muži, kteří se prokázali průkazy policie. Na řidiče měli mířit střelnou zbraní a nadávat mu. Stalo se tak 21. září.

 

V polovině února GIBS oznámila, že vyšetřovatel zahájil trestní stíhání jednoho z policistů, který teď čelí obvinění ze zneužití pravomoci úřední osoby. Vyšetřovatel předtím vyslechl svědky, zhlédl kamerové záznamy a nechal si vypracovat několik znaleckých posudků.

 

"Vyšetřovatel Generální inspekce bezpečnostních sborů k závěru, že zjištěné a odůvodněné skutečnosti nasvědčují tomu, že byl spáchán trestný čin a je také dostatečně odůvodněn závěr, že jej spáchala konkrétní osoba," uvedl mluvčí GIBS Ivo Mitáček.

 

 

Druhý policista se podle vyšetřovatele trestného činu nedopustil. "Případ tak dnešním dnem postoupil do fáze vyšetřování, které nadále pokračuje, a to pod dozorem příslušného státního zástupce. Trestní stíhání policisty je vedeno na svobodě," doplnil Mitáček.

 

V případě prokázání viny hrozí policistovi zákaz činnosti nebo trest vězení, odsedět si za mřížemi může až pět let. Za incident už se dříve omluvili nadřízení policistů, odsoudil ho také ministr vnitra Milan Chovanec.

 

Připomeňte si případ reportáží TV Nova:

epa TN.cz
Reklama