Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.11. 2017 13:49
šokující zvrat

Policista z Olomouce se neoběsil sám! Byla to vražda, zjistili experti

Zdroj: TV Nova

Detektivové z olomoucké expozitury v pondělí přišli s šokujícím prohlášením, že příslušník krajské policie, kterého vyšetřovatelé podezírali ze sebevraždy, nezemřel vlastní rukou. Policistu našli oběšeného, podle expertů šlo ale o vraždu.

Incident se stal začátkem roku 2015. Tehdy našli tělo mrtvého mladého muže v olomoucké místní části Černovír. Přivolaný lékař konstatoval smrt s tím, že nejpravděpodobnější příčinou smrti byla sebevražda oběšením. Jenže jak se nyní ukazuje, vše bylo úplně jinak.

 

"Na základě shromážděných poznatků a důkazů vyvstalo později podezření, že k úmrtí policisty došlo v důsledku konání jiné osoby. Tato osoba měla přesvědčit dotyčného, aby spáchal demonstrativní sebevraždu s tím, že se mu nic nemůže stát, protože mu bude okamžitě poskytnuta pomoc. Nestalo se tak," sdělil policejní mluvčí Jaroslav Ibehej.

 

 

Oběť se podle něj měla dusit, zatímco muž (33) sledoval, jak umírá. Případu se okamžitě ujali detektivové z olomoucké expozitury a v minulých dnech obvinili muže z vraždy.

 

"Obviněný je v současné době již ve výkonu trestu odnětí svobody pro jinou trestnou činnost. Protože se pokusil ovlivňovat svědky tohoto skutku (vraždy), uložil mu soud omezení, která mu v tom mají do budoucna zabránit," dodal Ibehej.

lud TN.cz
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama