Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 27. 11. 2017
Skandál na Slovensku

Policisté krotili násilníka, který útočil na ženu. Po zásahu zemřel!

Slovenská policie
Zdroj: profimedia.cz
Ilustrační foto

Policisté ve slovenském Hlohovci zasahovali v bytě, kde měl manžel napadnout ženu a její matku. Muž byl agresivní, a tak proti němu strážníci museli zasáhnout silou. V tu chvíli ale dostal infarkt a po převozu do nemocnice zemřel. Událost už vyšetřuje policejní inspekce.

V neděli večer vyjížděli slovenští policisté k případu domácího násilí. V jednom z bytů v Hlohovci měl Miroslav vícekrát zaútočit na manželku a její matku. Údajně jim nadával a vyhrožoval napadením, píše portál tvnoviny.sk.

 

Na místo vyrazili městští strážníci. "Policisté se na základě získaných informací rozhodli Miroslava vykázat ze společného obydlí. Následně si Miroslav šel v doprovodu policie sbalit osobní věci, poté se ale jeho chování vyhrotilo," uvedla policejní mluvčí Silvia Keretová.

 

Muž začal podle policie nadávat i strážníkům a několikrát se po nich ohnal. Pak svůj hněv obrátil znovu proti manželce. Když se na ni rozběhl, policisté mu zastoupili cestu. Miroslav kladl odpor, a tak museli muži zákona použít sílu, aby mu nasadili pouta.

 

"Vtom si všimli, že v tváři začal červenat a těžko dýchal. Okamžitě mu pouta sňali, přivolali záchrannou službu a poskytovali mu umělé dýchání a masáž srdce až do příchodu lékaře," doplnila Keretová.

 

 

Záchranáři si muže převzali ve stabilizovaném stavu s podezřením na infarkt. Po převozu do nemocnice ale Miroslav zemřel, přesnou příčinu určí až nařízená pitva. Postup policistů také vyšetřuje policejní inspekce.

 

"Policisté použili donucovací prostředek hmaty a chvaty při nasazení pout, protože zajišťovali bezpečnost před bezprostředně hrozícím útokem. Jejich použití bylo nadřízeným vyhodnoceno jako opodstatněné," uzavřela Keretová.

epa TN.cz