Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 10. 6. 2017
Zrušená podmínka

Policisté nezabránili Michelle S. ve vraždění: Půjdou před soud!

Vražedkyně z Anděla před soudem - 3
Zdroj: ČTK
Michelle Sudků si za vraždu odsedí 30 let - foto od soudu

Obvodní soud pro Prahu 1 začne příští týden projednávat případ dvou policistů, kteří zasahovali proti Michelle Sudků poté, co se pokusila uškrtit dívku v kavárně. Původně jim chtěl trestním příkazem uložit podmíněné tresty, státní zastupitelství však proti rozhodnutí podalo odpor. Žena o dva týdny později ubodala zákaznici obchodního centra na Smíchově.

Sudků, která podle lékařů trpí nekrofilním a útočným sadismem, napadla dívku na toaletách kavárny 5. července 2016. Pokusila se ji uškrtit tričkem, dívku zachránilo to, že se aktivně bránila a podařilo se jí přivolat pomoc.

 

Přivolaní policisté, kteří nyní čelí obžalobě ze zneužití pravomoci, ale Sudků nechali pouze převézt do Psychiatrické nemocnice v Bohnicích, lékařům navíc informace o útoku nepředali.

 

Napadená dívka ve své výpovědi na policii uvedla, že jí zasahující policisté dali na výběr - buď bude muset na služebnu kvůli sepsání záznamu, nebo nic nenahlásí a oni se postarají, aby byla útočnice převezena do Bohnic.

 

 

Sudků lékaři o dva týdny později z léčebny propustili, v ten samý den ubodala jinou ženu v obchodním centru. V době útoku byla podle soudu příčetná, chtěla se prý lékařům pomstít za to, že ji propustili a zajistit si další pobyt v léčebně. Za vraždu a pokus o ni jí pražský městský soud uložil 30 let vězení.

 

Případem dvou policistů, kteří jsou z místního oddělení na Malé Straně, se soud začne zabývat ve středu.


Podívejte se na reportáž TV Nova o případu:

epa tn.cz / ČTK