Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.6. 2017 13:03
Divoká řeka

Policisté obvinili plavčíka kvůli smrti Adama (14) v bazénu

Zdroj: TV Nova

Policie obvinila třiadvacetiletého zaměstnance městského bazénu v Liberci v souvislosti s úmrtím čtrnáctiletého Adama ze září minulého roku.

Plavčíka kriminalisté viní z usmrcení z nedbalosti, za což mu hrozí až šest let vězení. Další tři mladistvé osoby prošetřuje policie pro podezření z neposkytnutí pomoci, informovala krajská mluvčí policie Vlasta Suchánková.

 

Nešťastná událost se stala loni 3. září. Na policii se tehdy obrátil otec dítěte. Chlapec odešel odpoledne do plaveckého areálu s kamarády a domů se nevrátil. Rodina jej ani společně s plavčíky nemohla najít.


Policisté pak s plavčíky důkladně prohlédli celý areál plaveckého bazénu a tělo chlapce objevili v odtokovém potrubí, kam se dostal po násilném odstranění mřížky z atrakce zvané divoká řeka. Tu odstranil chlapec spolu se svými kamarády a proud ho vtáhl dovnitř. Podle pitvy zemřelo dítě na následky udušení.Plavčíka policie obvinila na základě znaleckého posudku. "Podle něho se otvor sání nedal zpřístupnit bez vynaložení vnější síly. Znalec má za to, že v tomto případě selhal lidský faktor. Tedy, že se zaměstnanec plaveckého bazénu v rozporu s náplní práce dostatečně nevěnoval sledování situace u vodní atrakce divoká řeka, kde delší dobu probíhalo násilné jednání čtyř osob," uvedla Suchánková.


Samostatně pak bude podle ní vedeno trestní řízení se třemi osobami, které jsou blízké věku mladistvých. Jde o kamarády zemřelého chlapce, kteří byli u násilného odstranění mřížky. Jsou podezřelí z činu neposkytnutí pomoci, za což jim hrozí až dva roky vězení. Vyšetřování podle Suchánková ještě uzavřené není.

 

 Podívejte se na reportáž z Televizních novin

tn.cz / ČTK