Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.5. 2017 15:27
záznam skandál na Slovensku

VIDEO: Policisté se natáčeli, jak mučí děti, soud je osvobodil!

Zdroj: YouTube.com

Okresní soud v Košicích ve středu osvobodil desítku policistů, kteří byli obviněni z šikanování romských chlapců. Policisté v roce 2009 nutili děti, aby se svlékly donaha a vzájemně se fackovaly. To vše kvůli tomu, že je podezírali z krádeže. Soud videozáznam jako důkaz odmítl.

Otřesné video se objevilo na internetu poprvé v roce 2009 a zachycuje policisty, jak nutí chlapce svléci se donaha, nebo třeba klečet na studené zemi. "Ten, kdo se svlékne poslední, bude potrestán!" je na nahrávce slyšet jeden z hlasů. Aby dodali uniformovaní policisté svým slovům na vážnosti, drží ještě psy, kteří zuřivě štěkají.

 

Vyděšené děti se musejí vzájemně políbit, nebo dokonce bít (pokud dají malou ránu, celý proces se opakuje). "Pokud uhne, dám mu kopačku," vyhrožuje policista za kamerou.

 

Chlapce policie podezírala z toho, že okradli 65letou ženu. Když se šikana provalila, policisty propustili ze služby. Navíc skončili u soudu za zneužívání pravomoci veřejného činitele a z vydírání, informuje slovenský Korzár.

 

 

V roce 2015 okresní soud rozhodl, že skutek nebyl prokázán. Později krajský soud tento rozsudek sice zrušil, nové rozhodnutí okresního soudu je ale totožné s tím původním. Hlavní důkaz - nahrávky, které policisti sami natočili - totiž soudkyně jako důkaz zavrhla. Záznam byl prý získán v rozporu s trestním řádem a nemůže proto sloužit jako důkaz. Také zdůraznila, že ve výpovědích svědků jsou značné rozpory.

 

Prokurátor Rastislav Remeta s rozsudkem nesouhlasí. Podá proti němu odvolání, podle něj by rozhodně měla být posouzena legalita nahrávky.
 

lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

18.5. | 16:16 Vojta Také
8
Okrádat staré lidi můžou, ale dát si vzájemně facku ne ? Jo a 4 reklamy je ...
18.5. | 16:31 Milos Trasimi
-7
Z vas Cechu by se jeden zvencnul.
30.5. | 10:29 juliancv
0
Náhlasit nevhodný komentář
Xenofobní Slovaci!!! je me z toho zle!!
25.5. | 15:41 kacipavel
1
Náhlasit nevhodný komentář
To není žádné mučení ..to je výchova cikánů ..a mělo by se začít už od třech let ..už tři cikáni ..je srocování ..to se musí okamžitě zpacifikovat ..i třeba násilím ..to jediné na tu havěť platí ‼
19.5. | 14:04 brta
2
Náhlasit nevhodný komentář
Trasimi-smrdsimi,cigsmimi,islamimi ty musiš byt dobrej chudak,všecko je tu špatně,češi tě serooou,a už se těšíš až to tady bouchne :-))) nezavidim ti tvuj trapnej a ubohej život v česku -je to tady hruza vid?tak tahni odkud jsi přišel a bude ti lepe...
19.5. | 14:01 brta
3
Náhlasit nevhodný komentář
aaaa islamsko ciganska naplavenina Trasimi tady zase smrdí:-))........no jo kdo se nejvice oziva toho se to nejvice tyka:-))..............všichni se bojte jasnovědec Smrasimi ví kdy kdo umře...:-) bože co to je za komedianta a udkud asi tento kozomrd přitahl.....
19.5. | 08:29 zacotomame
2
Náhlasit nevhodný komentář
Trasimi, nevím jestli to tušíš, ale s jistotou ti mohu říct, že nám můžeš políbit naši bílou prdell a pak třikrát oběhnout gumu od trenek. Proč, to pochopíš až to uděláš.
18.5. | 23:31 Milos Trasimi
-3
Náhlasit nevhodný komentář
A s Cechy obzvlášť.
18.5. | 23:31 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Nemám už náladu se tady s nikým o takových věcech vybavovat.Cus..
18.5. | 23:30 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Upřímně ti řeknu.Udělal jsi dobře ze jsi odešel z ČR.Proč pochopís později.
18.5. | 23:28 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Musíte si to prostě prožít aby vám došli jiste věci.Po dobrem to s lidmi nejde.A s Cechy obzvlášť.
18.5. | 23:27 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Me osobně nezajímá oblíbenost tech či onech.Me nezajímá ani ta ma.Stejně jako mi je fuk jestli někoho mučí či zabíjí.I kdybych věděl jako ze vim ze zemře za par měsíců miliony lidí nehnu ani prstem abych tomu zabránil.Už kvůli tomu co tady někteří píší a co se děje.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme