Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.5. 2017 15:27
záznam skandál na Slovensku

VIDEO: Policisté se natáčeli, jak mučí děti, soud je osvobodil!

Zdroj: YouTube.com

Okresní soud v Košicích ve středu osvobodil desítku policistů, kteří byli obviněni z šikanování romských chlapců. Policisté v roce 2009 nutili děti, aby se svlékly donaha a vzájemně se fackovaly. To vše kvůli tomu, že je podezírali z krádeže. Soud videozáznam jako důkaz odmítl.

Otřesné video se objevilo na internetu poprvé v roce 2009 a zachycuje policisty, jak nutí chlapce svléci se donaha, nebo třeba klečet na studené zemi. "Ten, kdo se svlékne poslední, bude potrestán!" je na nahrávce slyšet jeden z hlasů. Aby dodali uniformovaní policisté svým slovům na vážnosti, drží ještě psy, kteří zuřivě štěkají.

 

Vyděšené děti se musejí vzájemně políbit, nebo dokonce bít (pokud dají malou ránu, celý proces se opakuje). "Pokud uhne, dám mu kopačku," vyhrožuje policista za kamerou.

 

Chlapce policie podezírala z toho, že okradli 65letou ženu. Když se šikana provalila, policisty propustili ze služby. Navíc skončili u soudu za zneužívání pravomoci veřejného činitele a z vydírání, informuje slovenský Korzár.

 

 

V roce 2015 okresní soud rozhodl, že skutek nebyl prokázán. Později krajský soud tento rozsudek sice zrušil, nové rozhodnutí okresního soudu je ale totožné s tím původním. Hlavní důkaz - nahrávky, které policisti sami natočili - totiž soudkyně jako důkaz zavrhla. Záznam byl prý získán v rozporu s trestním řádem a nemůže proto sloužit jako důkaz. Také zdůraznila, že ve výpovědích svědků jsou značné rozpory.

 

Prokurátor Rastislav Remeta s rozsudkem nesouhlasí. Podá proti němu odvolání, podle něj by rozhodně měla být posouzena legalita nahrávky.
 

lud TN.cz
Reklama