Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.10. 2017 13:33
Narvané auto

Policisté z Hradce valili oči, z třímístné dodávky vylezlo 26 lidí!

Zdroj: TV Nova

Kolik lidí se vejde do třímístné dodávky, si zřejmě chtěl ověřit řidič auta, které vozí dělníky ze Slovenska na stavbu silnic a dálnice kolem Hradce Králové.

K údivu policistů, kteří dodávku v úterý ráno v Hradci Králové zastavili, z auta vylezlo 26 lidí. Ani to ale není absolutní rekord.


Že je v dodávce něco špatně, si kontrolující policistka všimla velmi rychle. Stačil jí jediný pohled přes sklo do kabiny dodávky. Kromě tří mužů vpředu se totiž na šesti přimontovaných sedadlech tísnilo dalších 15 mužů.


A to pořád nebylo všechno. "Policistka jim pokynula, aby z vozidla postupně vystoupili a předložili osobní doklady. Po otevření zadních dveří ještě vystoupilo dalších osm osob. Celkem v třímístné dodávce jelo 26 lidí, z nichž pět nemělo žádné doklady," upřesnila policejní mluvčí Iva Kormošová.


Slováci bez dokladů dostali na místě dvousetkorunovou pokutu, další dva dělníci museli sáhnout pro peníze kvůli tomu, že jejich doklady byly poškozené.

"Řidiči dodávky policisté uložili za přestupek překročení stanoveného počtu osob a za nepovolenou vestavbu sedadel maximální možnou blokovou pokutu dva tisíce korun," doplnila Kormošová.


Ani 26 lidí namačkaných v dodávce ovšem není absolutní rekord. Rovněž na Hradecku policisté na konci července kontrolovali u obce Světí jinou dodávku, ze které vystoupilo dokonce 34 lidí.


Pusťte si video z červencové kontroly:

pez, Filip Pultar TN.cz
Reklama