Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.12. 2016 17:36
Velká trefa

Policisté zatnuli tipec drogovému bossovi, našli fet za 30 milionů

Zdroj: Policie ČR

Od roku 2001 v Praze působil jako šéf drogového gangu, a i když o jeho aktivitách policisté věděli, zadržet se ho podařilo až nyní. Skupina kolem třiapadesátiletého cizince pašovala z Balkánu heroin a kokain a vydělávala jejich distribucí obrovské částky. Jen při samotném zátahu našli policisté drogy za třicet milionů korun.

Byl to jeden z největších protidrogových zátahů v Praze za poslední roky. A v sítích policistů uvízla také jedna z největších ryb.


Třiapadesátiletý cizinec žije v Praze posledních patnáct let. Celou tu dobu se podle policistů zabývá prodejem drog. Nikdy proti němu ale nebylo dost důkazů - až teď.


Zásahová jednotka ho vytáhla z jeho luxusního vozu ve chvíli, kdy právě mířil do střežené podzemní garáže, kde v kufru dalšího auta schovával zásoby drog.V kufru "zásobovacího" vozu byly balíky s kokainem a heroinem až v šedesátiprocentní koncentraci. Koncový uživatel přitom většinou kupuje drogu naředěnou tak na šest procent.


Jen díky obsahu kufru by drogový boss vydělal asi třicet milionů. Na kolik si on i jeho lidé přišli za léta v terénu, těžko někdo spočítá. Ale rozhodn si žili na vysoké noze.


112

GALERIE: Zadržení dodavatelů tvrdých drog

Zdroj: Policie ČR

Zadržení dodavatelů tvrdých drog - 1

Hodnocení:


Šéf gangu dlouho unikal díky své opatrnosti. A tu ordinoval i svým podřízeným - během několika týdnů bylo několik lidí schopno použít padesát různých mobilů. Policisté tak měli o zábavu postaráno i po večerech.


Nakonec ale i přehnaná opatrnost přestala stačit a z devítičlenného gangu čtyři lidé čekají na soud ve vazbě. Mezi obviněnými jsou kromě sedmi mužů i dvě ženy. "Kápům" gangu hrozí až dvanáctileté vězení.

pez, Ondřej Špalek TN.cz
Reklama