Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 17. 12. 2018
Tragédie na jihu Čech

Policistu stíhali kvůli zfackování podezřelého, teď se zastřelil

Policie vyšetřuje
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Jeden z jihočeských kriminalistů stíhaných pro údajné napadení podezřelého muže, se zastřelil. Tragédie českobudějovickou kriminálku zasáhla minulý týden. Muž zřejmě neunesl obavy o ztrátu zaměstnání a trestní stíhání, které proti němu vedla Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Kriminalista byl společně se svým kolegou stíhán za to, že měl zfackovat při výslechu jednatřicetiletého recidivistu. Muž se policistům pak přiznal i k vykradení bytů, které na svědomí neměl. Podle webu iDNES.cz byl podezřelý, v jihočeském podsvětí známý pod přezdívkou "Kubánec", trestán už patnáctkrát. Krátce po propuštění z vazby putoval znovu za mříže, opět za krádeže.

 

Podle Českobudějovického deníku, který na případ upozornil, se policista dozvěděl, že inspekce rozšířila obvinění o další dva trestné činy – vydírání a zneužití a zneužití pravomoci úřední osoby, poté odjel na chatu a tam se zastřelil.

 

Měl manželku a dvě děti. V minulosti byl vyznamenán za záchranu tonoucího. Podle kolegů to byl zkušený kriminalista, který měl v práci výborné výsledky.

 

"Neunesl to. Byl to vynikající kriminalista, kterému prostě při výslechu tehdy ruply nervy. A teď si neuměl představit, že bude odsouzen a přijde o práci," řekl webu iDNES.cz jeden z jeho kolegů. Policistům hrozilo za vymlácení přiznání z podezřelého osmileté vězení. Inspekce na svém webu v září uvedla, že oba policisty obvinila ze zločinu mučení a jiné nelidské a kruté zacházení.

 

 

 

Jak se GIBS o napadení podezřelého dozvěděla, není zatím jasné. Sám napadený totiž u soudu uvedl, že o napadení vypovídal až poté, co jej kontaktovala sama policejní inspekce.

 

"Nejprve mělo dojít k vulgárním výhrůžkám a nátlaku na vyslýchanou osobu. Poté došlo k úderu otevřenou dlaní do tváře poškozeného a k opětovným vulgárním výhrůžkám a k agresivnímu nátlaku. To vše v úmyslu opatřit si nezákonným způsobem doznání. Dotyčná osoba se následně doznala k jednání, kterého se nedopustila," popsala inspekce, k čemu mělo při výslechu "Kubánce" dojít.
 

TN.cz
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Reklama