Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 1. 2017
otřesný případ

Expolicista tvrdí, že ho týrala žena: "Rozlomila mi prkýnko o hlavu!"

Zdroj: TV Nova

Případ dlouhodobého brutálního domácího násilí, kterého se měla dopouštět žena na svém partnerovi, řeší Krajský soud v Liberci. Týraný bývalý policista dlouho bití snášel a přítelkyni odpouštěl. Promluvit se rozhodl až ve chvíli, kdy ho málem zabila paličkou na maso.

Expolicista Rudolf Schubert byl bit každou chvíli. Pohár trpělivosti přetekl ve chvíli, kdy si na něj jeho družka vzala paličku na maso. "Srazila mě zezadu, to mi rozlomila prkýnko o hlavu a jak jsem byl na zemi, tak pak do mě tloukla tou paličkou," řekl novinářům.

 

Bývalý policista neměl sílu se bránit. Navíc na okamžik i ztratil vědomí. Když se probral, snažil se doplazit k telefonu. A družka to nechtěla dopustit za žádnou cenu. Vyhrožovala, že jestli zavolá policii, dobije ho.

 

"Tloukla mě tak dlouho, že jsem zůstal ležet. Do kolen taky, abych nemohl vstát, že jo. Takže jsem byl částečně i mimo," dodal týraný muž. Jindy mu prý vyrazila zuby vycházkovou holí. Podle soudního lékaře bylo štěstím, že ho nezabila. "Všechny ty útoky lze považovat za poměrně rizikové," myslí si soudní lékař Radovan Havel.

 

 

Žena tvrdí, že v bytě nikdy nebyla. "Asi mu to udělal někdo jiný," říkala obžalovaná Dagmar Coufalová. Dnes proto k soudu pan Schubert přinesl telefon se společnými fotografiemi.

 

A návaly vzteku obžalované dnes musela mnohokrát krotit i samotná soudkyně. Jak to vypadalo, můžete vidět v reportáži výše.

 

Soud musel nakonec jednání odročit, protože snímky dokazující společné žití musí ještě prohlédnout soudní znalec. Coufalová ale byla už v minulosti souzena kvůli útoku na svého syna. "Nechtěně mi spadnul na nůž," tvrdila v létě.

 

Rozsudek nad Coufalovou by mohl Krajský soud v Liberci vynést už v koncem února.

Ivan Berka/ lud TN.cz