Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 6. 10. 2017
káže vodu, pije víno

Politik bojoval proti potratům, ale nutil k němu svou milenku

Tim Murphy
Zdroj: ČTK, facebook
Tim Murphy a Shannon Edwardsová

Republikán a tvrdý odpůrce potratů Tim Murphy podal svou rezignaci. K tomuto kroku ho vedl skandál, který rozpoutala zveřejněná konverzace s jeho milenkou. Tu totiž přemlouval, aby šla na potrat.

Murphy je ženatý a má dospělou dceru, minulý měsíc se přiznal, že si začal románek se Shannon Edwardsovou. Ta se mu rozhodla pomstít za to, že ji poslal na potrat. "Nemáš problém rozhlašovat do světa svá protipotratová prohlášení a zároveň ti nevadí žádat mě o potrat našeho nenarozeného dítěte," napsala Murphymu jeho milenka Shannon Edwardsová v konverzaci, kterou nechala zveřejnit v médiích.

 

Svého milence nazvala pokrytcem. Na její zprávu přišla okamžitá odpověď. "Moje projevy a prohlášení píše můj tým, já je jenom čtu, řekl jsem jim, že od teď si je budu psát sám," k potratu Murphy se vůbec nevyjádřil.

 

 

Murphy původně nechtěl svůj post obhajovat v příštích volbách, nakonec se ale rozhodl pro rezignaci, kterou oznámil jeho stranický kolega Paul Ryan. Ze svého postu odchází, i když Edwardsová nakonec těhotná nebyla.

 

Celá událost vyšla najevo poté, co Sněmovna schválila republikánskou novelu, která zpřísňuje podmínky pro přerušení těhotenství. Murphy byl jedním z předkladatelů návrhu, podle kterého je interrupce u plodu staršího 20 týdnů trestným činem. Není však jisté, že návrh projde Senátem. Demokraté ho zřejmě zamítnou.

 

Na Murphyho se snesla kvůli skandálu vlna kritiky. Někteří ho však stále brání. Mary Lou Gartnerová, která pracuje s protipotratovým uskupením LifePac, řekla, že Murphyho považuje za čestného člověka. "Ještě nejsem připravená po něm hodit kamenem," řekla.

ham TN.cz