Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.11. 2016 18:17
viděli jste ho?

Pomozte chytit zvrhlíka! Tento muž se vrhnul na 17letou dívku

Zdroj: TV Nova

Zlínští kriminalisté pátrají po asi 40letém muži, který se v úterý pokusil znásilnit 17letou dívku. Uvítají jakékoliv informace o pachateli, stejně tak očitá svědectví z místa činu, která by mohla vést k jeho dopadení.

Dívku (17) si útočník vyhlédl minulé úterý nedaleko náměstí T. G. Masaryka ve Zlíně. Po několika krocích si všimla, že za ní jde starší muž. Když se otočila, našla ho ve své těsné blízkosti.

 

"V tom okamžiku ji pevně uchopil za obě ruce, přitiskl se k ní a žádal po ní pohlavní styk. Dívka se vyděsila a řekla muži, že zavolá policii. Muž svůj požadavek několikrát zopakoval, dívka několikrát řekla, že zavolá policii a snažila se z jeho sevření vymanit," uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

 

 

Dívce se nakonec osvobodit opravdu podařilo. Vykřikla, což útočníka zřejmě vyděsilo. "V této souvislosti kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při ustanovení pachatele trestného činu znásilnění ve stadiu pokusu, za který mu hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na pět let," dodává mluvčí.

 

Věk muže dívka odhadla na 40 – 50 let, na očích měl dioptrické brýle, na hlavě pleš, vysoký byl asi 180 cm, silnější postavy, oblečený byl do světlého oblečení a na zádech měl tmavý batoh. Mluvil plynule česky.

 

"Pokud si někdo v okolí všiml v úterý brzy ráno incidentu mezi dívkou a straším mužem nebo pokud někdo ze sestavené podobizny pozná pachatele, ať zavolá na linku 158," zakončila Kozumplíková.

lud TN.cz