Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.2. 2018 20:57
Nesvéprávný muž

Nesvéprávný Čenda byl nezvěstný den, pátrání je u konce

Policie vyšetřuje v lese - Ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek

Děčínští policisté žádali veřejnost o pomoc s pátráním po muži ze Šluknova. Osmatřicetiletý Čeněk R. odešel v sobotu kolem poledne z chráněného bydlení v Šluknově. Muž je podle policistů nesvéprávný a nedokáže se orientovat v čase ani v prostoru.

Pátrání skončilo v neděli odpoledne. Pohřešovaného podle všeho vystopoval speciálně vycvičený pes. Není jasné, v jakém byl pohřešovaný stavu.

 

Čeněk odešel z chráněného bydlení ve Šluknově kolem sobotního poledne. Policisté zjistili, že byl naposledy spatřen zhruba v půl čtvrté na silnici ze Šluknova na obec Rožany, které pokračuje dále do Německa.

 

"Od té doby o tomto muži nemáme žádnou informaci. Pohřešovaný je nesvéprávný, bez orientace v čase a prostoru. Pro své okolí není nebezpečný," uvedla mluvčí policie Ústeckého kraje Veronika Hyšplerová.

 

Čeněk měří přibližně 170 až 175 centimetrů. Je střední postavy, má krátké černé rozcuchané vlasy a hnědočerné oči. Když odcházel z domova, měl na sobě fialovou bundu a černé tepláky. Na zádech pak měl černý batoh.

 

 

"Policisté žádají občany a případné svědky, kteří muže zahlédli či mají informace, jež by mohly pomoci pohřešovaného vypátrat, nechť se obrátí na nejbližší policejní služebnu nebo na tísňovou linku 158," vyzvala Hyšplerová.

vbo TN.cz
Reklama