Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.5. 2017 20:24
záznam šlo jí o život

Pomozte je najít! Lupiči se v bytě vrhli na důchodkyni, zbili ji a škrtili

Zdroj: TV Nova

Děsivý zážitek má za sebou 95letá žena z Prahy. Její byt v centru města se v úterý ráno pokusili vykrást dva muži. Když je přistihla, začali ji mlátit a škrtit. Dokonce jí vyhrožovali smrtí. Z bytu si nakonec odnesli jen pár tisíc korun. Policie doufá, že s jejich dopadením pomůže veřejnost. Lupiče zachytily bezpečnostní kamery.

Brzy jí bude 96 let, na svůj věk je ale mimořádně čiperná a bystrá. Proti dvěma mužům v plné síle však žena neměla nejmenší šanci. Dva útočníky zachytila kamera v metru, když utíkali z bytu. Vše ale začalo o několik desítek minut dříve.

 

Do domu v Revoluční ulici se vchází pasáží, která se na noc uzamyká. Lupičům ale nahrálo to, že už kolem osmé hodiny ráno bylo odemčeno a že vchodové dveře do domu byly pootevřené. Nahoru do pátého patra však museli po schodech, výtah totiž funguje jen na čip.

 

Dveře bytu vylomili páčidlem. Asi si mysleli, že nikdo není doma. Seniorka je překvapila. "Táhli mě do haly. Tam mě hodili na zem. A začli mě škrtit," popisuje chvíle hrůzy důchodkyně.

 

 

Ženu zachránilo to, že prozradila, kde má peníze. A když se vrátila z procházky se psem její dcera, lupiči utekli. Kamerové záznamy z metra jsou teď pro policii hlavním vodítkem.

 

"Pokud někdo znáte jejich totožnost, nebo místo pobytu, pohybu, předejte nám prosím informace na linku 158," apeluje na veřejnost mluvčí policie Tomáš Hulan. S největší pravděpodobností se jedná o narkomany, kteří páchají vloupání do bytů. Lidé z domu se teď bojí. Zamykají vše, co jde.

 

Přepadení jiné seniorky řešili kriminalisté z Prahy i minulý týden. Ukázalo se, že ho mají na svědomí dva chovanci diagnostického ústavu ze severních Čech.

Ondřej Špalek/ lud TN.cz