Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.11. 2016 15:12
Policejní pátrání

Pomozte chytit úchyla. U baru vyhlížel dívky, jednu pak znásilnil!

Podezřelý z pokusu o znásilnění
Zdroj: Policie ČR

Jihočeští kriminalisté se už bezmála měsíc pokoušejí identifikovat muže, který se na konci října u baru v Českých Budějovicích pokusil znásilnit jednu z návštěvnic podniku. Nyní se s prosbou o pomoc obracejí na veřejnost.

"Muž se měl 26. října 2016 v době od čtyř do pěti hodin ráno pokusit znásilnit mladou ženu. Dle dosavadního šetření se měl muž pohybovat v uvedeném čase kolem baru K2 na Sokolském ostrově (zadní vchod do objektu Sokolovny) v Českých Budějovicích, kde oslovoval několik žen," říká policejní mluvčí Milan Bajcura.


Podle kriminalistů je pravděpodobné, že si násilník oběti obhlížel nejen kolem podniku, ale i přímo uvnitř. "Poté měl na parkovišti oslovit poškozenou, po níž požadoval pohlavní styk. Žena se tomu aktivně bránila a tím zamezila dokonání skutku. Poté muž z místa utekl," doplnil Bajcura.Policisté na základě výpovědi svědků sestavili dva identikity hledaného násilníka - jeden s brýlemi a druhý bez nich. Popis muže: 35 – 40 let, výška 175 – 180 cm, mluvil špatnou češtinou – pravděpodobně slovensky, oválný obličej, vyšší čelo a krátké vlasy – střižené na ježka, měl dioptrické brýle. Oblečen měl tmavou bundu a světlé kalhoty.
 

"Kdo by muže poznal, ať nás obratem kontaktuje na Územním odboru České Budějovice, Služba kriminální policie a vyšetřování, Plavská 2 nebo volá nadpraporčíkovi Martinu Štefkovi na telefon 608 801 545, případně na linku tísňového volání 158," uzavírá prosbu o pomoc Bajcura.

pez TN.cz