Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 30.8. 2016 11:26
Děsivý útok

Pomozte najít úchyláka z metra! Pokusil se znásilnit dívku. VIDEO

Zdroj: Policie ČR

Pražští kriminalisté už několik měsíců neúspěšně pátrají po chladnokrevném násilníkovi, který v nočním metru nejprve pronásledoval osamělou ženu, aby se ji nakonec pokusil znásilnit.

"Krátce před půlnocí si pachatel vyhlédl dívku, která čekala na soupravu metra ve stanici Motol. Když metro přijelo, dívka nastoupila do vagónu a za ni také tento muž. Protože s ním nechtěla být sama v jednom voze, ještě v této stanici několikrát přestoupila do jiného vagónu, ale muž ji neustále následoval," popsal případ ze začátku dubna policejní mluvčí Jan Daněk.


Vyděšená mladá žena utíkala, kam až mohla a ve finále tak v podstatě přeběhla celou délku nástupiště. Až do prvního vagonu. A agresor jí byl stále v patách."Ihned, co se zavřely dveře, došlo k útoku. Muž se na dívku vrhnul a povalil ji na zem. Na zemi pak došlo k zápasu, přičemž poškozená křičela o pomoc," přibližuje další průběh útoku Daněk.


Zoufalý křik oběti zburcoval strojvedoucího soupravy, který vyšel z kabiny, aby se podíval, co se za jeho zády děje. To grázla vylekalo a dívku pustil. Ta se poté skryla ke strojvedoucímu do uzamykatelné kabiny.


16

GALERIE: Pátrání po muži, který je podezřelý z napadení dívky v metru

Zdroj: Policie ČR

Pátrání po muži, který je podezřelý z napadení dívky v metru. - 1

Hodnocení:


Útočník ze soupravy utekl na další zastávce Petřiny. Pak odjel na zastávku Nádraží Veleslavín, kde nastoupil do autobusu číslo 119 a odjel neznámo kam.


Kriminalisté nyní prosí o pomoc veřejnost a doufají, že se údajného útočníka podaří ztotožnit. Za pokus o znásilnění mu hrozí až pět let natvrdo.

pez TN.cz