Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.5. 2017 13:08
viděli jste ho?

Pomozte najít uprchlého vězně! Měl vycházku, zpátky se nevrátil

Zdroj: TV Nova

Po uprchlém vězni pátrají od soboty královéhradečtí policisté. Ukrajinec Oleksandr Pop se nevrátil do věznice Pouchov z jedné z vycházek. Policie prosím veřejnost o pomoc s pátráním.

Pouchovská věznice je určená maximálně pro 118 věznů. Patří mezi věznice s dohledem, je tu tak běžné, že odsouzení mohou pravidelně chodit na vycházky nebo do zaměstnání.

 

Právě v sobotu měl Oleksandr Pop 33. narozeniny a jedné z vycházek využil k tomu, že se zpátky nevrátil. "Nejprve telefonoval do věznice, že se mu rozbilo auto a bude mít zpoždění, pak se dokonce ozval ještě jednou s tím, že auto opravit nejde a přijde tedy ještě později. Od té doby už se ale ani neozval ani neukázal," uvedla mluvčí policie Lenka Burýšková.

 

Pop byl odsouzen k dvouletému nepodmíněnému trestu za úplatky a maření výkonu úředního rozhodnutí. Z trestu mu zbýval ještě jeden rok. Teď si svým útěkem pobyt ve vězení rozhodně prodlouží.  

 

 

Policisté prosí veřejnost o poskytnutí informací, které by mohly k dopadení uprchlého vězně vést. Hledaný muž je 184 centimetrů vysoký, střední postavy. Má modré oči a hnědé vlasy střižené na krátko se začínající čelní pleší. V době odchodu z věznice měl na sobě šusťákovou soupravu modré barvy.

 

Svědci, kteří by mohli podat jakoukoliv informaci k hledanému muži, mohou zavolat na bezplatnou linku 158.

mom/Filip Pultar TN.cz

Diskuze

25.6. | 01:05 kammil1203
1
Náhlasit nevhodný komentář
Tomu, co dal tomu Ukrajinci vycházku, bych napařil několik let!! Znal jsem několik Ukrajinců, ale ani o jednom nešlo říct, že by žil slušným a spořádaným životem. Někteří u nás dělali vymahače. :-(
17.5. | 22:05 karl-z-bahnhofu
1
Náhlasit nevhodný komentář
Měl vycházku... A to byl v mateřské školce, nebo v kriminále ???
16.5. | 19:16 jkazatel
1
Náhlasit nevhodný komentář
A co dělá policie ?? Hlídá nás na faceboku, nemá čas na svoji práci. Do vyhledání mé adresy za pravdivý názor se prošustrovalo spousta peněz a času. Zbytečně, řekl jsem tomu hlupákovi, že se mi omlouvám proces trval čtvrt hodiny. Stálo by ho to totiž další peníze. A to vše jim trvalo skoro rok.
16.5. | 15:32 fantozzi602
2
Náhlasit nevhodný komentář
Pomozte najít uprchlého vězně! pustit ukrajince na vychazku to muze udelat jen idiiot,