Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.5. 2017 13:08
viděli jste ho?

Pomozte najít uprchlého vězně! Měl vycházku, zpátky se nevrátil

Zdroj: TV Nova

Po uprchlém vězni pátrají od soboty královéhradečtí policisté. Ukrajinec Oleksandr Pop se nevrátil do věznice Pouchov z jedné z vycházek. Policie prosím veřejnost o pomoc s pátráním.

Pouchovská věznice je určená maximálně pro 118 věznů. Patří mezi věznice s dohledem, je tu tak běžné, že odsouzení mohou pravidelně chodit na vycházky nebo do zaměstnání.

Reklama

 

Právě v sobotu měl Oleksandr Pop 33. narozeniny a jedné z vycházek využil k tomu, že se zpátky nevrátil. "Nejprve telefonoval do věznice, že se mu rozbilo auto a bude mít zpoždění, pak se dokonce ozval ještě jednou s tím, že auto opravit nejde a přijde tedy ještě později. Od té doby už se ale ani neozval ani neukázal," uvedla mluvčí policie Lenka Burýšková.

 

Pop byl odsouzen k dvouletému nepodmíněnému trestu za úplatky a maření výkonu úředního rozhodnutí. Z trestu mu zbýval ještě jeden rok. Teď si svým útěkem pobyt ve vězení rozhodně prodlouží.  

 

 

Policisté prosí veřejnost o poskytnutí informací, které by mohly k dopadení uprchlého vězně vést. Hledaný muž je 184 centimetrů vysoký, střední postavy. Má modré oči a hnědé vlasy střižené na krátko se začínající čelní pleší. V době odchodu z věznice měl na sobě šusťákovou soupravu modré barvy.

 

Svědci, kteří by mohli podat jakoukoliv informaci k hledanému muži, mohou zavolat na bezplatnou linku 158.

mom/Filip Pultar TN.cz
Reklama