Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.5. 2017 18:10
Nepřišla na vyšetření

Pomozte s pátráním: Mladá žena má nakažlivou nemoc!

Zdroj: TV Nova

Po mladé cizince pátrají policisté na Plzeňsku. Žena je totiž nakažená nebezpečnou tuberkulózou a musí být hospitalizována. Při bližším styku může lidem z jejího okolí hrozit, že se nakazí.

Dvacetiletá cizinka měla přijít na důležité vyšetření do plzeňské fakultní nemocnice, tam ale nedorazila. Koncem dubna se proto zaměstnanci nemocnice obrátili na policii, a ta po ženě vyhlásila celostátní pátrání - to je ale zatím bezvýsledné.

 

Žena má světlou pleť, blonďaté vlasy, modré oči a výraznější tmavé obočí. Podle policie je střední postavy a měří asi 170 centimetrů. údajně by se mohla pohybovat po diskotékách a nonstop barech v Plzni, kde by mohla snadno někoho nakazit.

 

Kultivačně pozitivní tuberkulóza je nebezpečná nemoc, při které musí být pacient hospitalizovaný. Pokud se nakažený neléčí, může být i smrtelná.

 

 

"Je to vlastně respirační choroba, takže kapénky, které člověk zakašle, my vdechneme. Nakazíme se vdechnutím do dýchacích cest, tedy podobně, jako se nakazíme chřipkou," řekl TV Nova lékař David Härtel.

 

Tato nemoc má více forem. Ve většině případů u nás se jedná o méně zákeřný typ tuberkulózy, kdy člověk nevykašlává krev a ani nemusí tušit, že je nakažený.
 

vbo, Soňa Vachová TN.cz