Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.6. 2017 22:16
velké přepadení

Pátrání po lupičích: Policista varovně střílel, zmizeli mu v lese

Zdroj: TV Nova

V Rokytnici u Slavičína na Zlínsku zasahují ozbrojení policisté z několika krajů i ze Slovenska, autobusy nesměly nabírat cestující a lidé netušili, co se děje. O velké pozdvižení se postarala trojice ozbrojenců, která přepadla poštu na Slovensku a po kterých policie právě u Slavičína pátrá.

Lupiče v rojnicích hledalo až do pondělních 22 hodin 120 policistů ze Zlínského, Moravskoslezského i Jihomoravského kraje, řekla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Do pátrání se zapojují i slovenští policisté, vrtulník a policisté na koních a se psy.


Pátrací akce v menším rozsahu pokračuje i v noci na úterý a dá se předpokládat, že až tma ustoupí, rozjede se opět plnou silou.

 

Policie muže hledá v okolí obce Rokytnice. "Dopoledne došlo ke kontaktu s policistou, muži však nereagovali na výzvu ani na varovný výstřel a utekli do lesa," uvedla Kozumplíková. Od té doby policie žádné nové informace o pohybu mužů nemá.

 

Muži by podle policie měli být v lese. Varovala proto starosty okolních obcí. "Varovali jsme lidi, ať neopouštějí zabydlené části obce a nechodí do lesa nebo na pole," řekl ČTK starosta Rokytnice Antonín Goňa. Zprávu vyhlásil obecním rozhlasem. "To víte, že lidé, jak viděli policejní auta, tak hned volali na úřad," uvedl starosta. Obec má asi 590 obyvatel.


Policisté podle Kozumplíkové hledají v lese na kraji obce. "Cesta tudy vede ještě do další obce, proto projíždějící auta kontrolujeme. Nabízíme také lidem doprovod do jejich domovů," uvedla Kozumplíková.


Trojice ozbrojených lupičů měla přepadnout poštovní vůz s důchody ve městě Horné Srnie a odnést si odtud 30 tisíc euro (785 400 korun). Pak pachatelé utekli do České republiky.


16

GALERIE: Poplach na Zlínsku

Zdroj: TV Nova

Poplach na Zlínsku - 1

Hodnocení:


 

Mluvčí krajské policie v Trenčíně potvrdila, že k přepadení v Horném Srnie opravdu došlo. "Vyšetřovatelé Krajského ředitelství policie v Trenčíně zahájili trestní stíhání ve věci zločinu loupeže spáchaného formou spolupachatelství. V případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na 10 až 15 let," sdělila TN.cz Elena Antalová.

 

 

Bližší informace s ohledem na probíhající vyšetřování ale mluvčí slovenské policie poskytnout nemohla.


Na místě  u Rokytnice byla v podstatě celé pondělí asi 100 metrů dlouhá kolona policejních aut. Část obce byla dokonce uzavřena. Celou situaci shora monitoruje vrtulník.


Na místě také kolovaly zvěsti o tom, že policistům s pátráním po nebezpečných lupičích pomáhají také vojáci.


Mluvčí generálního štábu Jan Šulc ovšem odpoledne nasazení vojáků na místě zpochybnil. "Nemám informace o tom, že by přišel požadavek na nasazení armády," řekl TN.cz Šulc.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

DĚSIVÉ VIDEO: Útočníci přepadli moderátorku během vysílání! Diváci trnuli hrůzou

lud, ČTK TN.cz