Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.5. 2017 14:13
Princ Philip

Královská rodina svolala celý personál, oznámila velkou změnu

Zdroj: TV Nova

Britský královský dvůr svolal na čtvrteční dopoledne do Londýna služebnictvo z královských rezidencí po celé Británii. Dopoledne oznámil, že brzy šestadevadesátiletý princ Philip už nebude zastávat královské povinnosti.

Manžel britské královny Alžběty II. princ Philip, kterému bude příští měsíc 96 let, už nadále nebude vykonávat královské povinnosti. Ve čtvrtek dopoledne to oznámil Buckinghamský palác. Z veřejného života odejde britský monarcha letos na podzim.

 

"Jeho královská výsost vévoda z Edinburghu se rozhodl, že se počínaje letošním podzimem nebude účastnit veřejného života. Jeho rozhodnutí má plnou podporu královny," uvedl v prohlášení Buckinghamský palác.

 

Přes léto bude ještě princ Philip navštěvovat akce, kterých se měl zúčastnit. Nebude ale přijímat pozvánky na další události. I později se může příležitostně objevovat na veřejných akcích, pokud se tak sám rozhodne.

 

Princ Philip je patronem, prezidentem nebo členem 780 různých organizací. Zůstane jejich členem, nebude ale aktivně zasahovat do jejich fungování.

 

 

"Její veličenstvo bude nadále plnit svůj program oficiálních královských povinností, v čemž ji budou podporovat členové královské rodiny," uvedl Buckinghamský palác v prohlášení.

 

Když Buckinghamský palác nečekaně svolal setkání personálu královských rezidencí, objevily se hned obavy o zdraví jednadevadesátileté královny nebo jejího o pět let staršího manžela.

 

Mluvčí Buckinghamského paláce ve čtvrtek ráno uklidňoval, že k obavám o zdraví panovnice a jejího manžela není důvod a schůzka se týká něčeho úplně jiného. Bývalý dlouholetý mluvčí královské rodiny Dickie Arbiter spekuloval, že by se schůzka mohla týkat plánované rekonstrukce paláce. Ten má v následujících 10 letech projít velkou opravou za přibližně 11 a půl miliardy korun.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Unikátní fotografie po 100 letech! Tři generace královské rodiny!
Princ Harry má novou přítelkyni! GALERIE

vbo TN.cz

Diskuze

4.5. | 19:15 lup3
2
Náhlasit nevhodný komentář
Česká republika ne ní Austrálie, nebo Kanada. Není nám proto třeba ukazovat každý mocnářský prd a vřed panovnické rodiny. Mám je v řiti, jako oni měli nás v Mnichově, za války, kdy si účtovali každou onuci našeho vojáka i na Jaltě, kde nás dali Stalinovi.
4.5. | 11:30 Petr Kelenda
10
Náhlasit nevhodný komentář
Tak si počkáme kdy se toho chytne vláda ČR a posune důchody na 95 let.Od naší vlády bych se toho nedivil.Jsou tam samé prasata,která mlaskají u koryta.
Obchodní sdělení

Bohemia Apple