Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.6. 2017 13:02
hasičské manévry

Poplach v Liberci: Na úřad přišla podezřelá páchnoucí obálka

Zdroj: TV Nova

Podezřelá obálka způsobila v centru Liberce velké policejní a hasičské manévry. Jedna z úřednic objevila silně zapáchající obálku s podezřelým obsahem. Hasiči proto na místo přistavili dekontaminační kontejner. Co se v obálce nachází, zatím není jasné.

V deset hodin dopoledne se jedné z úřednic finančního úřadu (FÚ)  dostala do rukou obálka, ve které byl sypký zapáchající prášek.

 

"Na finanční úřad byla doručena nějaká obálka, která podezřele vypadala, podezřele zapáchala. Pracovnice úřadu vyhodnotila, že je závadná. Na finančáku mají obal, kam obálku uloží, a my postupujeme, jako kdyby tam byla nějaká biologická nákaza," popsal řídící důstojník hasičů Petr Štanjc.

 

Policisté zavřeli blízké okolí budovy a podatelnu, kam obálka dorazila. Operační středisko hasičů k místu poslalo několik jednotek, včetně speciálního dekontaminačního boxu. Hasiči museli postupovat tak, aby vyloučili veškerá možná rizika. Vynucené manévry ochromily provoz finančního úřadu i dopravy v centru Liberce.

 

 

"Pracovnice a další zaměstnanci z kanceláře jsou v karanténě, aby nepřišly do styku s ostatními osobami FÚ. Připravujeme dekontaminaci. V každým případě bude muset být provedena alespoň jednoduchá dekontaminace, Tzn. ruce a to, co přišlo do styku s obálkou," dodal Štanjc.

 

Lidé, kteří si na dopoledne naplánovali schůzku na finančním úřadě, museli vyřizování odložit na jindy anebo čekat. Obálku ve speciálním sudu nakonec odvezli hasiči. Její obsah bude ve laboratoři podrobený analýze. Policie rozjela pátrání po odesilateli podezřelé obálky. Výsledky expertiz budou známé do několika dnů.

mom TN.cz